Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 586
9 серпня 2023

Олексій Гарань про зустріч у Джидді та опитування «Демініціатив» стосовно проблем у сфері оборони

Кроком вперед вважає професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні» ініціативи» Олексій Гарань  зустріч щодо формули миру України в Джидді. Про це він сказав в етері телеканалу Прямий.

 «Важливість цього форуму полягає в тому, що зазвичай ми звикли, що Україна зустрічається зі своїми західними союзниками,  які  підтримують нас економічно та військово, а  тут ми бачимо зустріч з  впливовими країнами БРІКС, причому всіма, за винятком  Росії, і більшість із цих країн підтримує територіальну цілісність України і вивід російських військ з її території»,  – зазначив Олексій Гарань.

Він пояснив, що ця зустріч була важлива ще й тому, що на ній були присутні й представники Індії, Південної Африки та Китаю. Причому для Індії та Південної Африки це вже друге зібрання після Копенгагенської зустрічі.

«Тобто ці країни вже показують необхідність завершення війни і дотримання територіальної цілісності України, хоча в ООН вони за ці резолюції не голосували.

Китай буде намагатися грати на обидві сторони. Він і далі говоритиме, що причина війни – це просування НАТО на cхід. Але для нас важливо, що Китай взяв участь в обговоренні разом з тими країнами, які він засуджує, країнами НАТО!» – наголосив Олексій Гарань.

Коментуючи  опитування українців про те, які, на їхню думку найбільші проблеми в секторі оборони та війську, науковець сказав:

«Тривожна "презумпція вини" уряду в державних закупівлях стала відображенням іншого явища – недовіри громадян до достатності зусиль держави у сфері оборони. Натомість, довіра до волонтерів завжди була вищою за дії влади, навіть якщо обсяги волонтерських закупівель з цілком очевидних причин є меншими за державні закупівлі.

Оскільки за нинішніх умов збереження єдності суспільства є пріоритетним, вважаємо, шо нашій владі треба було б: внести зміни до своєї інформаційної політики – це не "інформаційний марафон"/ тепла ванна з експертами із затверджених списків і відсутньою дискусією, а чесна розмова із суспільством і, зокрема, з волонтерами, яким суспільство довіряє».

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025