Аналітика
Перегляди: 2566
30 серпня 2016

Новий уряд в Україні: шанс на прогрес чи тригер позачергових виборів?

Ponars Eurasia

Автори: Олексій Гарань, Олексій Сидорчук

Олексій Гарань,
професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»,
науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

 

 

Олексій Сидорчук,
аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

 

Через два роки після Євромайдану Україна лишається країною, де досягнення ідуть пліч-о-пліч із невдачами. У квітні 2016 р. було сформовано новий уряд на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, який намагається задовольнити вимоги суспільства та закордонних партнерів України.

Незважаючи на триваючий конфлікт на Донбасі, запит населення на зміни лишається сильним по всій країні. Українське громадянське суспільство лишається рушієм перетворень, хоча прогрес у здійсненні реформ далеко не завжди очевидний. Висока якість ухвалених законів часто контрастує з нездатністю влади їх імплементувати.

І хоча надія залишається, довіра до політичних акторів продовжує падати. У той час як Гройсман і Президент Петро Порошенко мають тісні стосунки, розпад парламентської проєвропейської коаліції значно зменшив їхню базу підтримку, змусивши працювати з позафракційними і пов’язаними з олігархами депутатами.

Політична опозиція вимагає позачергових виборів, однак влада намагається їх уникнути, переконуючи, що вибори дестабілізують ситуацію в державі та зіграють на руку Володимиру Путіну.