Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 274
6 вересня 2023

Не було жодних доказів, що саме цей міністр, Олексій Резніков, причетний до корупції – Петро Бурковський

Чому відставка Резнікова, про яку в ЗМІ говорили ще пів року тому, відбулася саме сьогодні, наскільки виваженим є ймовірне призначення Резнікова послом до Великої Британії і чи було взагалі виправданим рішення Банкової про звільнення міністра оборони – на ці питання  в етері Радіо Свобода (з 47:30 хв.) відповів виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

За словами політичного аналітика, Президент, який  є  ключовою особою, що ухвалює рішення щодо Міністерства оборони,  нічого не говорив про звільнення очільника цього відомства пів року тому, тому розмови про затягування відставки Резнікова є безпідставними.

Такими ж безпідставними Петро Бурковський вважає припущення про ймовірну негативну реакцію  Великої Британії на призначення Резнікова послом у цю  країну, з огляду  на  шлейф корупційних скандалів.

«Якби Резніков  справді підозрювався  або був причетний до корупційних скандалів, то не було б жодних розмов про те, щоб відправити його послом  до країни, яка є нашим другим стратегічним партнером після Польщі», – запевнив аналітик.

Він нагадав, що коли вибухнув скандал з  Pentagon Leaks і в мережу потрапили сотні документів з розвідданими, зокрема щодо України, там були й перехоплені розмови Президента України. На  думку політичного аналітика, якби наші союзники перехопили якісь дані про те, що  міністр оборони безпосередньо причетний до корупції,  то, по-перше, це одразу з'явилося б у публічному просторі, а по-друге, Україна  відчули б це на зустрічах у Рамштайні.

 «Був би чіткий сигнал,  що міністр оборони не повинен представляти Україну на зустрічі у Рамштайні.  Тому що на «Рамштайні» обговорюються дуже чутливі питання,   питання на десятки мільярдів доларів.  Тому, як на мене, ці розмови про те, чи можна Резніков представляти Україну у Великій Британії,  безпідставні», – зазначив Петро Бурковський.

На питання, чому Банкова все  ж вирішили змінити міністра оборони, відповів сам президент, каже аналітик:.

«Щодо зміни міністра оборони версію озвучив Президент йому потрібні нові підходи і свіжі формати.  Фактично немає публічної інформації про це звільнення, яку можна було б верифікувати і використати для аналізу. Всі підстави цієї відставки, які обговорюються,  – це чутки. Можу лише припустити,  що цією відставкою, можливо, хочуть відновити кредит довіри  до механізму прийняття рішень у Міністерстві оборони  і спробувати перегорнути сторінку з усіма корупційними скандалами.  Якщо це так, то я сказав би, що це не дуже вдале рішення.  Бо не було жодних доказів, що саме цей міністр, Олексій Резніков, причетний до корупції.  І якби не виявилося так, що з'явиться нове обличчя, а старі схеми залишаться.  Це найгірший із варіантів», – підсумував Петро Буроквський.

Останні новини з категорії Коментарі

Географію прильотів треба розширювати, а знищення російських військових цілей на території Росії – легальні з погляду міжнародного права – Тарас Жовтенко

Про значення чергових ударів по Криму розповів Тарас Жовтенко
2 жовтня 2023

ІПСО росіян про «мирні переговори та ядерний удар» спрямована і на західну аудиторію

Переговори або ядерний удар – що мають на увазі кремлівські ЗМІ, поширюючи це ІПСО – пояснив Тарас Жовтенко
29 вересня 2023

Нелогічно орієнтуватися на те, що Росія все ще може завдати ядерного удару, і робити допомогу Україні заручницею цих побоювань – Марія Золкіна

Що заважає Вашингтону надати Україні ATACMS, якою є нинішня стратегія допомоги США та чого чекати в плані допомоги від європейських країн, р...
27 вересня 2023

ЗСУ може накрити вже 70% цілей у Криму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про те, від чого залежатимуть подальші систематичні удари по російських військових об'єктах в Криму та який сценарій деокупац...
26 вересня 2023