Події
Перегляди: 299
1 липня 2018

На ІХ Міжнародному конгресі україністів – про тенденції консолідації суспільства після Євромайдану

25–28 червня у Києві  відбувся ІХ Міжнародному  конгресі україністів, участь у якому взяв науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи», професор політології НаУКМА  Олексій Гарань.

У своєму виступі він окреслив основні тренди, за якими консолідується українське суспільство, та лінії, які його роз’єднують,   відзначивши, що Революція гідності  й надто  українсько-російська війна   посприяли зміцненню громадянської української ідентичності та єдності політичної української нації.

Зокрема, Олексій Гарань  розповів про те, як змінилося бачення  українців  щодо європейських устремлінь країни,   наскільки  зросла  їхня  прихильність  до Євросоюзу  і неприхильність до Митного союзу.

Представив також свіжі дані громадської думки щодо ставлення українців до  євроатлантичної інтеграції,  наголосивши, що за чотири роки після перемоги Революції гідності та початку російської агресії підтримка   вступу України  до  НАТО зросла в рази.

Окремо зупинився  і  на мовному питанні, яке, за даними громадської думки,  все ще ділить регіони України, проте, як зауважив політолог,  більшість громадян вже не схильна надавати російській мові офіційного статусу.

Top