Коментарі
Перегляди: 2371
3 червня 2019

Місія Саакашвілі

До повернення Саакашвілі можна ставитись по-різному, та з політичної точки зору задум технологів Зеленського цілком зрозумілий, — пише у своєму блозі на "Новом времени"  професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій ГАРАНЬ.

 

Мені стало дуже сумно, коли я почув новини про Саакашвілі, адже це означає, що цирку в українській політиці лише побільшає. Не знаю, наскільки юридично виправданим рішенням було забрати і повернути йому громадянство, та з політичної точки зору задум технологів Зеленського цілком зрозумілий: Саакашвілі використовуватимуть для тролінгу Порошенка.

Навряд чи «Слуга народу» візьме його в список. Та і юридично Саакашвілі не має права балотуватись: у нього немає 5 років проживання в Україні. Та якщо головою Адміністрації прямо всупереч закону призначили Богдана, то хтозна, яких ще дивних рішень можна очікувати від наших суддів.

Люди Саакашвілі можуть піти по мажоритарних округах, в списках якихось окремих партій, чи навіть власної. Та мені здається, що наразі Саакашвілі є маргінальним політичним гравцем. І так сталось ще до позбавлення громадянства, коли рейтинг його партії «Рух нових сил» недотягував і до 3%.

Не хочу гадати з приводу призначень: з огляду на його амбіції, це можуть бути і найвищі посади. Та у будь-якому разі повернення Саакашвілі в політику — а він туди точно піде — означає демарші, заяви та чергову скандалізацію української політики. Це буде продовженням того шоу, яке ми спостерігали під час передвиборчої кампанії з боку команди Зеленського. Думаю, саме для того і повернули Саакашвілі.


Зеленському варто остерігатися Саакашвілі


Коли його тільки запросили для роботи в Україну, експерти вважали, що він зможе застосувати тут свій досвід з Грузії, де він справді здійснив важливі реформи. Це правда, і ми маємо з цим рахуватись. Та слід пам’ятати і про те, що ці реформи він здійснив авторитарним шляхом, і саме тому грузинське суспільство згодом його відкинуло. І конструктиву, якого від нього очікували, в українську політику він так і не приніс. Саакашвілі стверджує, що йому заважали. Та разом з тим він і сам перетворився на людину, яка порушувала етику держслужбовця, критикуючи уряд. Ну, а потім вже було порушення закону, прорив кордону, спроби організації масових акцій під Верховною Радою тощо.

Так, є люди, які вірять Саакашвілі, та електорально це дуже незначний відсоток. Зрозуміло, що за рахунок телебачення ці показники можна підвищити, і нині Саакашвілі може стати частим гостем ефірів. І якщо його місією буде поливати брудом Порошенка, то знайдуться телеканали, що дадуть йому цю можливість.

Разом з тим, Саакашвілі також будуть розцінювати як фактор розколу національно-патріотичної опозиції - і це вже не лише про Порошенка, а ситуацію в цілому. Його дії непередбачувані та хаотичні, чим можуть скористатись і для дискредитації постмайданних демократичних сил.

Ясна річ, що Зеленському варто остерігатися Саакашвілі. Він неконтрольований, нестабільний, дуже емоційний та геть непередбачуваний. Співпраця з Саакашвілі - це в будь-якому разі ризики.

Останні новини з категорії Коментарі

Чи може Японія та Південна Корея відправити в Україну свої війська – Тарас Жовтенко

Участь Північної Кореї у бойових діях Росії проти України змушує змінювати свої підходи щодо підтримки України Південну Корею та Японію. Б...
21 листопада 2024

Українці готові чинити опір – Олексій Гарань

Олексій Гарань про внутрішні зміни, які відбулися в Україні як державі та в українському суспільстві за час війни
20 листопада 2024

Захід заскочив Путіна зненацька: як відреагує Кремль на удари вглиб РФ – Тарас Жовтенко

Захід дочекався, коли всі козирі в нього будуть на руках і дав Україні дозвіл бити по території РФ
19 листопада 2024

Нові деталі розмови Трампа з Путіним і чому Шольц бере ініціативу у свої руки – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко та Павло Ковальчук про роль Німеччини у відбудові України та секретні перемовини Трампа та путіна
15 листопада 2024