Події
Перегляди: 1885
23 лютого 2018

Майже 65% киян вважають медичну реформу нагальною потребою

64,8% киян вважають, що реформа охорони здоров’я потрібна саме зараз. 8,8% жителів Києва говорять, що медичнареформа непотрібна. 10,6% киян вже обрали сімейного лікаря та уклали з ним контракт, проте 59,4% киян навіть не знають свого сімейного лікаря. Такі результати опитування представив експерт Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Максим Паращевін під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Близько 41% респондентів вважають, що протягом останніх двох років якість державних медичних послуг у столиці залишилося незмінною, 34% – погіршилася. Дослідження також показало, що кияни здебільшого звертаються до державних закладів, ніж до приватних – 64% та 35% відповідно. «При цьому оцінки якості останнього обслуговування, яке було, разюче відрізняються. Якщо, скажімо, у приватних закладах майже всі (більше 90%) дали високі оцінки. У державних закладах гарні оцінки дали менше половини», – розповів Максим Паращевін.

Лише 13% киян зазначили, що достатньо ознайомлені з положеннями медичної реформи, 37% – знайомі із загальними принципами медреформи. 49% респондентів нічого не знають про дану реформу або чули про неї дуже мало. «Для того, щоб громадяни були обізнані у реформі, недостатньо про неї говорити по мас-медіа. Надзвичайно важливо долучати їх до розробки цієї реформи та її реалізації», – наголосив речник Міністерства охорони здоров’я України Олександр Ябчанка.

У громадян відсутні знання не тільки про медичну реформу, але і про свої права як пацієнтів. Таку тезу висловила менеджер медичної групи Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчикова. Особливо низький рівень поінформованості про свої права спостерігається у пацієнтів віком від 30 до 40 років. «Вони не володіють інформацією, що робити у випадку відмови на отримання ліків, які мають бути забезпечені згідно з державними програмами. Це теж рівень відповідальності, але вже індивідуальний. Коли я, як пацієнт, маю зробити так, щоб мій рівень знань дозволив мені захистити мої права», – зауважила Світлана Бубенчикова.

Олександр Ябчанка наголосив, що і лікарі, і пацієнти хочуть одного – зрозумілих правил. Пацієнт зі свої сторони хоче розуміти, що йому гарантує держава у випадку проблем зі здоров’ям. Він хоче знати, чим його лікують, хто його лікує та чи є ефективним те лікування, яке йому пропонується. Лікарі, у свою чергу, хочуть знати, що вони мають робити та скільки вони отримуватимуть за це коштів. «Друге, чого хочуть медики, – зрозуміти, як саме вони мають лікувати, аби бути юридично захищеними. Для того, щоб ці правила прописати так, як хочуть цього пацієнти та медики та збалансувати інтереси одних та інших, просто треба з ними більше спілкуватися. А найголовніше – садити їх за один стіл переговорів. Так робиться у цивілізованому світі, і, мені здається, ми теж так робимо», – підсумував Олександр Ябчанка.

Опитування проведене Київським міжнародним інститутот соціології (КМІС) разом з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Період проведення дослідження – 15-23 січня 2018 року.

Останні новини з категорії Події

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва продовжує конкурс дослідницьких робіт для молодих аналітиків/-инь з регіонів

Цей конкурс для тих, хто розуміє місцевий контекст своїх громад, прагне підвищити свій профрівень та донести рекомендації до зацікавлених ст...
30 березня 2021

Людина, соціологиня та громадська діячка – у Києві вшанували пам’ять Ірини Бекешкіної

Експерти-соціологи, громадські активісти та представники медіа поділилися своїми спогадами про діяльність та особистість Ірини Бекешкіно...
24 березня 2021

Довіра до результатів соціологічних досліджень

Презентація Володимира Паніотто на вшанування пам'яті Ірини Бекешкіної
22 березня 2021

В Україні запровадять стипендію імені Ірини Бекешкіної для молодих соціологинь

Стипендія з'явиться в межах ініціатив на вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної.
20 березня 2021