Коментарі
Перегляди: 305
4 вересня 2022

Кадиров поза Чечнею як риба, яку викинули на берег – Петро Бурковський

Про те, чи заважає Рамзан Кадиров Кремлю і що сподвигло його зробити заяву з натяком на відставку, своє припущення Радіо НВ висловив виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  Петро Бурковський.

На його думку,  це звичайна і дуже типова заява східного деспота, таке собі кокетування –  мовляв, я втомився,  благайте мене залишитися на посаді.

«Він  (Кадиров – ред.) просто очікує, що після такої заяви одразу підуть петиції і заяви з проханням не йти, що він найрозумніший лідер Чечні і щоб він залишався... Тобто це така рекламна акція власного просування, після якої всі лояльні до нього підлеглі, всі його раби почнуть падати навколішки і просити його залишитися», – зазначив аналітик.

Він також сумнівається, що до такого рішення диктатора  могли спонукати ймовірні вказівки Кремля.

«Кадиров – людина, яка 15 років жорстко контролювала Чечню, воювала проти власного народу, придушувала опір власного народу, чим  завоював довіру Путіна і його найближчого оточення. Його люди винищували опонентів Путіна. Згадаймо Бориса Нємцова... Були історії про десятки-сотні позасудових вбивств, які  робив Кадиров,  про погрози російським журналістам. З усіх цих історій Кадиров виходив сухим із води. Чому, власне, зараз щось має змінитися?» – пояснив свою думку Петро Бурковський.

Аналітик уточнив, що Кадиров поза Чечнею – це як риба, яку викинули на берег.

«Поза Чечнею він не може бути впевнений ані у своїй безпеці, ані у своїх силах,  а в Чечні він – «цар і бог».   В Чечні його потребує Кремль  для того, щоб контролювати ситуацію,  постачати найманців в армію на війну в Україні. А якщо його переведуть, то це не підвищення, а пониження, позбавлення статусу», – акцентував Петро Бурковський.

В  розмові з аналітиком йдеться також про те, чому для Кремля важливо роздмухувати  інформацію, що в Україні нібито зріє конфлікт  між політичними і військовими керівництвом, яке політичне значення для Путіна має хитке утримання окупованих територій і чи  зможе він продати це внутрішній аудиторії як перемогу.

Останні новини з категорії Коментарі

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025

Енергетична криза в Молдові, зміна влади в Сирії, нові акценти в допомозі Україні – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна окреслила головні сигнали для України, Молдови, Заходу та розглянула перспективи нових форматів міжнародної співпраці.
6 січня 2025

Газ у Придністров'я завжди постачався через переговори з Молдовою — Маріанна Присяжнюк

Про наслідки припинення постачання російського газу в Придністров’я та можливі вирішення цієї ситуацій Громадському радіо розповідає Маріанн...
6 січня 2025