Коментарі
Перегляди: 285
4 вересня 2022

Кадиров поза Чечнею як риба, яку викинули на берег – Петро Бурковський

Про те, чи заважає Рамзан Кадиров Кремлю і що сподвигло його зробити заяву з натяком на відставку, своє припущення Радіо НВ висловив виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  Петро Бурковський.

На його думку,  це звичайна і дуже типова заява східного деспота, таке собі кокетування –  мовляв, я втомився,  благайте мене залишитися на посаді.

«Він  (Кадиров – ред.) просто очікує, що після такої заяви одразу підуть петиції і заяви з проханням не йти, що він найрозумніший лідер Чечні і щоб він залишався... Тобто це така рекламна акція власного просування, після якої всі лояльні до нього підлеглі, всі його раби почнуть падати навколішки і просити його залишитися», – зазначив аналітик.

Він також сумнівається, що до такого рішення диктатора  могли спонукати ймовірні вказівки Кремля.

«Кадиров – людина, яка 15 років жорстко контролювала Чечню, воювала проти власного народу, придушувала опір власного народу, чим  завоював довіру Путіна і його найближчого оточення. Його люди винищували опонентів Путіна. Згадаймо Бориса Нємцова... Були історії про десятки-сотні позасудових вбивств, які  робив Кадиров,  про погрози російським журналістам. З усіх цих історій Кадиров виходив сухим із води. Чому, власне, зараз щось має змінитися?» – пояснив свою думку Петро Бурковський.

Аналітик уточнив, що Кадиров поза Чечнею – це як риба, яку викинули на берег.

«Поза Чечнею він не може бути впевнений ані у своїй безпеці, ані у своїх силах,  а в Чечні він – «цар і бог».   В Чечні його потребує Кремль  для того, щоб контролювати ситуацію,  постачати найманців в армію на війну в Україні. А якщо його переведуть, то це не підвищення, а пониження, позбавлення статусу», – акцентував Петро Бурковський.

В  розмові з аналітиком йдеться також про те, чому для Кремля важливо роздмухувати  інформацію, що в Україні нібито зріє конфлікт  між політичними і військовими керівництвом, яке політичне значення для Путіна має хитке утримання окупованих територій і чи  зможе він продати це внутрішній аудиторії як перемогу.

Останні новини з категорії Коментарі

США передали Путіну, щоб про ядерну валізку він не думав — Марія Золкіна

Марія Золкіна про наслідки псевдореферендумів, ядерний шантаж Росії і те, чому не варто легковажити з приводу мобілізації в Росії
28 вересня 2022

ЗСУ, ДСНС, Церква чи добровольці... Кому найбільше довіряють українці?

Петро Бурковський прокоментував результати опитування стосовно довіри українців до державних і соціальних інституцій
28 вересня 2022

Після санкцій Заходу за ядерний удар по Україні РФ витримає лише рік - Петро Бурковський

Росію після "ядерних санкцій" чекає цілковита економічна ізоляція, вважає Петро Бурковський
28 вересня 2022

Росія може розмістити на окупованих територіях ядерну зброю – Марія Золкіна пояснила, навіщо

РФ намагатиметься спровокувати дискусію на Заході, що Україні потрібно "забути" про ці території, вважає аналітик Марія Золкіна
25 вересня 2022