Події
Перегляди: 807
8 жовтня 2013

Ірина Бекешкіна: «Чверть населення» – не так вже й мало для масових протестів

Цифр глядачі й читачі не запамʼятовують, а інтерпретація даних громадської думки відкладається у їхній памʼяті надовго. Про це пише на свої сторінці у Фейсбуці  директор Фонду «Демократичні ініціативи»  Ірина Бекешкіна, вже вкотре намагаючись  закликати журналістів не маніпулювати думкою читача.

«І знову про те саме, – йдеться у тексті соціолога.  – Ось зараз  оприлюднили результати GFK. Читаю заголовок у «Лівому березі» – «Українці не вийдуть протестувати через скасування виборів президента – опитування». У тексті ж так: «Якщо всенародні вибори Президента в 2015 році будуть скасовані, то лише чверть опитаних готові вийти на мітинг чи демонстрацію» .
От і нічого собі! Чверть населення! Та в усіх подіях «помаранчевої революції» взяли участь, згідно з ОПИТУВАННЯМИ , «лише» 15% – 13% на боці  «помаранчевих», 2%  – «біло-блакитних». І мало не здалося!»

Далі науковець наводить ще однин приклад хибної інтерпретації  – тепер щодо рейтингу Януковича.
«А ось іще інтерпретація соціологічних даних з «Лівого берега»  – «Соціологи визначили дворазову перевагу Януковича над опозиціонерами». Це при тому,  що  ВІН, єдиний кандидат від влади, у першому турі набирає 20%, а опозиціонери (де їх аж 4, притому разом – і Яценюк, і Тимошенко ) – 32%».

Ось така «подвійна перевага» – іронізує Ірина Бекешкіна з тих трактувань, які дозволяють собі журналісти.

Соціолог підсумовує, що таке «маніпулятивне»  тлумачення даних громадської думки дозволяють собі багато сайтів. Принаймні вони «мавпують»  інформацію один в одного,  не утруднюючись зіставити дані й зробити висновок, що  «чверть населення» це не так вже й мало для масових протестів.

 

Останні новини з категорії Події

Про успіхи та провали – яким видався перший рік Президента Зеленського в очах експертів

З пресконференції "Перший рік Президента Володимира Зеленського: досягнення та невдачі"
23 травня 2020

“Ми спробуємо, якщо у Мінська взагалі є шанси”: що відбувається у переговорах по Донбасу

З дискусії "Що чекає на Донбас: тенденції громадської думки на тлі свіжих новин із Мінської ТКГ, бойових дій та пандемії"
19 травня 2020

Рівень громадської активності в Україні в умовах карантину оцінили як середній

З презентації дослідження "Громадянське суспільство в умовах пандемії COVID-19: як громадські організації справляються з новою реальністю?"
12 травня 2020

Українська візія Другої світової війни: це має бути відповідальна «модель пам’яті» – експертне обговорення

З презентації «День Перемоги і його місце в історичній пам’яті українців: як держава відзначатиме річницю перемоги над нацизмом?»
7 травня 2020