Коментарі
Перегляди: 272
10 жовтня 2017

Імовірність розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі невелика, але вона є

Імовірність розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі невелика, але вона є – не виключено, що Росія на якомусь етапі може піти на компроміс.

Таку думку висловив представник України у робочій групі з політичних питань Мінського процесу, екс-посол України в США Олександр Моцик  під час круглого столу, де аналітики обговорили результати експертного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи»  щодо введення миротворців на окупований Донбас.

«Імовірність (розміщення миротворців ООН на Донбасі), як на мене, не дуже висока, але, з іншого боку, «never say never» – тобто за певних обставин Росія теж може дати своє добро на проведення такої операції. Звичайно, цьому передуватиме дуже складний переговорний процес, тому що сенс у цій миротворчої місії є для нас тільки тоді, коли ми будемо бачити, що вона призведе до тих цілей, які ми ставимо перед собою, а саме – відновлення територіальної цілісності і повного суверенітету над всією окупованою територією на Донбасі… і відновлення суверенітету України над Кримом», – пояснив він.

Олександр Моцик також уточнив, що сьогодні «Росія близька до того, щоб на повну силу відчувати санкції», саме тому вона може погодитися на розміщення миротворчої місії на Донбасі.

"Імовірність не надто висока, проте сьогодні Росія близька до того, щоб на повну силу відчувати санкції США та ЄС. Незважаючи на те, що в самій Росії заявляють, що санкції нібито "не роблять погоди", вони дуже ефективні. Перспектив розвитку в Росії без західних інвестицій і технологій просто немає", –  сказав дипломат.

У цьому контексті є імовірність того, що Росія може на якомусь етапі піти на компроміс, щоб були миротворці на українській території, вважає Олександр Моцик.

За словами українського дипломата, цей фактор може змусити Кремль все ж погодитися на введення миротворчого контингенту на Донбас.

Він підкреслив, що російська концепція миротворчості – лише заморожування конфлікту, і Україні вона не підходить.

За інформацією Моцика, зараз на офіційний Київ чекають тривалі консультації в ООН, і в разі "досягнення розуміння" Організація направить технічну оціночну місію на Донбас.

"Потім, після звіту цієї технічної місії, будуть наступні консультації. На кожному з цих етапів найскладніше - це переговори з Росією", – заявив він.

Джерела: УНІАН, Інтерфакс-Україна

Top