Ігри перемир ' я закінчилися

Коментарі
Перегляди: 270
5 березня 2021
Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Заява гібридних сил Росії про те, що можна вести превидучий вогонь по українських позиціях означає, що Росія вийшла з перемир ' я. Про це Радіо Донбас.Реалії повідомила Марія Золкіна, політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
За її словами, Росія погодилася на режим тиші в обмін на політичні поступки від України. Україна одразу не пішла на поступки - а в підсумку отримала  глухий кут у ТКГ і в Нормандському форматі. Цінність перемир ' я, на думку Марії Золкіної, зникла для РФ, а його закінчення було лише питанням часу.

«Саме перемир'я трактувалося Росією як угода між Україною та самопроголошеними республіками. Вона ніколи не визнавала своєї відповідальності за дотримання цього перемир'я. Те, що вони заявляють про те, що дозволяють собі відкривати вогонь без попередження на випередження,  це  взагалі-то офіційна відповідь Москви про те, що ігри в перемир'я закінчені» аналізує події на Донбасі Марія Золкіна.

На її думку, Росію підштовхнули до таких заяв і санкції проти Віктора Медведчука, його сім'ї і соратника.

Це крапка у всій попередній тактиці Володимира Зеленського в спробах домовитися з Російською Федерацією.

«Це (санкції проти Медведчука - ред.) жорсткий політичний і дипломатичний крок. Це, фактично, крапка у всій попередній тактиці Володимира Зеленського в спробах домовитися з Російською Федерацією. Ці санкції стали можливими саме завдяки тому, що Зеленський потрапив у дипломатичний глухий кут: немає широких поступок з боку України, значить, немає компромісу з Росією. І втрачати під кінець 2020 року стало вже нічого»,  повідомила аналітикиня.

У цій ситуації, вважає Золкина, треба очікувати повернення до бойових дій. Але не такого масштабу, як це було 6 або 7 років тому. Швидше за все, це буде гаряча позиційна війна.

А ось прямих переговорів з окупаційними адміністраціями, чого весь час домагається Росія, вже не буде. На думку Золкіної, ризик був ще рік тому у вигляді ідеї Консультативної ради. А зараз навіть в проекті закону про перехідний період, наголошує аналітикиня, мова йде про демонтаж самопроголошених установ і органів.

Не варто, на думку Марії Золкіної, очікувати більш жорстких антиросійських санкцій з боку Європейського союзу. Вона вважає, що для Європи ситуація на сході України стала зрозумілою. І факту невиконання Росією Мінських домовленостей вже недостатньо для посилення санкцій.

Якогось серйозного подальшого тиску на сьогоднішній день не передбачено

«У Європейському союзі встановилася певна рівновага: санкції, введені в період 2014-2015 років, автоматично продовжуються. Немає ризику, що вони будуть скасовані або полегшені,  розповідає Марія Золкіна і додає.  Але за стіною автоматичного їх продовження був визначений негласний консенсус в Європейському союзі: якогось серйозного подальшого тиску на сьогоднішній день не передбачено. Ясно, що Європейський союз вводить зараз санкції проти Російської Федерації, але не за те, що відбувається на Донбасі, і не за обмеження прав людини в Криму, наприклад,  а за ситуацію з Навальним».

Жорсткі санкції можуть спричинити за собою, вважає аналітикиня, загострення з проривами або наступами, з доказами участі регулярних військ Російської Федерації в боях на Донбасі. Але такого, каже Марія Золкіна, очікувати не доводиться.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Люди, які готові працювати на свою державу, повинні мати відчуття безпеки, – Ольга Решетилова

Відсутність правосуддя в умовах війни лиш посилює відчуття незахищеності громадян, вважає Ольга Решетилова
26 жовтня 2021

Опитування показують — «монобільшості більше не буде»

Олексій Гарань проаналізував падіння рейтингу партії «Слуга народу» та політичні перспективи Разумкова
22 жовтня 2021

З відкриттям ринку землі найбільше селяни бояться, що правила будуть виписані під людей грошима, – Петро Бурковський

Чого побоюються селяни з запровадженням обігу землі і яких застережливих кроків від влади очікують - в інтерв'ю Петра Бурковського 7-му ка...
18 жовтня 2021

Чи справді ЄС підтримав закон Банкової «проти» олігархів?

У заяві саміту Україна-ЄС йдеться про цілісне і обґрунтоване законодавство стосовно деолігархізації, а не горезвісний закон Зеленського
14 жовтня 2021