Події
Перегляди: 1479
9 жовтня 2023

Громадянське суспільство в Україні з 1990-х років – експерти провели паралелі між історичними подіями в Україні та розвитком «третього сектору»

«Громадянське суспільство в Україні з 1990-х років»  – під такою назвою відбувся другий захід із серії лекцій «Стійкість, відновлення та організації громадянського суспільства в Україні», ініційованої та проведеної PONARS Євразія та ІСАР «Єднання» і присвяченої  ролі українських організацій громадянського суспільства у забезпеченні стійкості та відбудови України під час та після війни.

Учасники дискусії Сергій Шаповалов, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи», та Світлана Куц, громадська діячка, член правління Фонду «Демократичні ініціативи» провели паралелі між історичними подіями в Україні та розвитком громадянського суспільства, розповіли про те, який вплив громадянське суспільство чинить на становлення демократичної держави і як карколомні події в країні трансформували саму громадську думку українців.

Зокрема, Сергій Шаповалов у своїй презентації окреслив, як змінювалася громадська думка щодо зовнішньої політики України за роки  незалежності: від «дружби з усіма» у 1990-ті роки до безальтернативного євроатлантичного курсу після повномасштабного вторгнення. 

Трансформації зазнали й громадянська ідентичність та історична пам'ять українців: від 41% громадян, які пишалися бути українцями у 2002 році до 89% гордих своїм громадяством нині; від "туги" за радянським союзом на Півдні та Сході України ще у 2020 році до консенсусу щодо цього питання нині.

Аналітик зазначив, що українці поступово відходять від пострадянського патерналізму, усвідомлюють свою здатність впливати на уряд та долучаються до підтримки громадських та волонтерських рухів. Після 2014 року трохи більше третини українців робили благодійні пожертви будь-яким громадським ініціативам чи особисто людям, які потребували допомоги. Нині майже 70% українців у тій чи іншій формі долучаються до волонтерської роботи.

Останні новини з категорії Події

Чи варто Україні претендувати на частку радянської спадщини в країнах Глобального Півдня

Олексій Гарань взяв участь у панельній дискусії «Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претенд...
30 листопада 2024

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024