Аналітика
Перегляди: 3224
18 травня 2020

Громадська думка на Донбасі: зміни після виборів-2019, нові ризики на тлі війни та пандемії COVID-19

Пропонуємо аналітичний звіт за результатами дослідження, яке складалося із регіонального опитування та 10 фокус-групових обговорень у Луганській (Білокуракине, Лисичанськ, Новоайдар, Станиця Луганська) та Донецькій області (Бахмут, Покровськ, Селидове, Красногорівка, Маріуполь), було здійснене впродовж  січня – березня 2020 р. і ставило за мету:

  • Визначити зміни у суспільній свідомості, які відбулися на тлі політичних трансформацій протягом травня 2019 – березня 2020р.
  • Виявити ризики та можливості для політики влади стосовно Донбасу. 
  • Окреслити можливі політичні та безпекові тенденції на Донбасі на найближче майбутнє.
  • Розробити рекомендації для агентів змін від влади та громадянського суспільства, що працюють на Донбасі, на найближчу та короткострокову перспективи.
  • Підвищити обізнаність громадян та органів центральної влади про існуючі проблеми та нові ризики на Донбасі.

Це дослідження присвячується світлій пам’яті директорки Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та нашого дорогого друга Ірини Бекешкіної, яка покинула нас 20 березня 2020 р. Її енергія рухала цим дослідженням від ранніх обговорень проекту в жовтні 2019 р. аж до закінчення опитування у березні 2020. Її академічна доброчесність, гострий розум та працьовитість спрямовували та надихали нас під час роботи над дослідженням та політичними рекомендаціями.

Дослідження підготовлене за фінансової підтримки Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні. Погляди, висловлені в цьому аналітичному звіті, представляють думку авторів і можуть не збігатися з офіційною позицією урядів Великої Британії чи України.

Останні новини з категорії Аналітика

Тривожна пора: як вплинули на Харківщину обшуки в облраді, поширення «Дельта-штаму», протести Нацкорпусу та мовні скандали

Оцінка стабільності у Харкові та Харківській області (липень-вересень 2021)
22 вересня 2021

Запитай у «Страни» про «розпад України» після «тарифного майдану»

Огляд проникнення російської пропаганди в український медіапростір у серпні 2021 року.
22 вересня 2021

Неспокійний серпень Одещини: сутички з хейтерами ЛГБТ та фальсифікація ковід-сертифікатів

Оцінка згуртованості та стабільності в Одеській області. Серпень 2021
10 вересня 2021

Олексій Гарань: Проукраїнський електорат розчаровується у Зеленському, але він все ж на першому місці

У розмові з «Главкомом» професор Гарань аналізує не тільки поточну політичну ситуацію, але й через ретроспективу складає прогнози та майбутн...
6 вересня 2021