Коментарі
Перегляди: 293
22 січня 2020

Гармонізувати декомунізацію і децентралізацію – одне з завдань Інституту національної пам’яті України

Найбільше сьогодні об'єднує українців  безпековий виклик. Такої думки Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті, який взяв участь у пресконференції «101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців», де були презентовані результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи», проведені спільно з Центром Разумкова.

 Очевидний зовнішній ворог Росія  консолідував сьогодні українців.  Але  ідентичність, побудована на зовнішньому ворогові, це тимчасова річ, переконаний експерт.

«Я сподіваюся, що здоровий глузд колись переможе і Росія,  врешті-решт, припинить військову агресію проти України, – пояснив свою думку Антон Дробович.  –  Тому ми не можемо лиш на цьому будувати свою ідентичність. Паралельно з консолідуючим фактором проти ворога  ми повинні приділяти увагу освіті, поясненню логіки державотворення, пошуку  спільних об'єднуючих речей і цінностей».

Зокрема,  Інститут національної пам'яті продовжуватиме  курс на декомунізацію, розпочату попередньою владою. 

«Сьогодні надходять десятки запитів із регіонів щодо недокомунізованих  об'єктів і вулиць, а  з іншого боку, відписок від органів місцевої влади  щодо невтручання з цього приводу в справи регіонів,  – описує ситуацію  голова Інституту.  Директиви про зміну назв вулиць не повинні  надходити з центру, це має  бути  внутрішньою волею регіонів, громади самі мають дозріти до таких рішень, переконаний він.

Тому гармонізувати декомунізацію і децентралізацію  –  є одним із завдань  Інституту національної пам’яті, наголосив Антон Дробович.  А ще –  продовження зусиль, спрямованих на визнання Голодомору геноцидом  українського народу на міжнародній арені,  а також  посилення  комунікації і донесення до громадян  необхідності й нагальності відновлення  національної та історичної пам’яті, що її провадять  Інститут та інші академічні й громадські  установи держави.