Коментарі
Перегляди: 432
8 жовтня 2019

“Формула Штайнмаєра” – не єдиний план реалізації Мінських угод, – Марія Золкіна

Тема “формули Штайнмаєра“, яку вирішила втілити в життя Україна, в останній тиждень стала топовою в українських ЗМІ. Її “плюси” й “мінуси” обговорювали багато експертів, також до обговорення приєднався сам президент Німеччини Штайнмаєр, який детально пояснив, що саме вона передбачає.

Про “підводні камені” імплементації цього плану в студії телеканалу UATV розповіла аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Марія Золкіна.

“Слід сказати, що “формула Штайнмаєра” не була чимось винятковим, якимось єдиним виходом із глухого кута щодо виконання Мінських угод. Також був план Моеля, план Сайдіка, який зовсім недавно з’явився. Був навіть план Макрона, щоправда, він залишився найбільш таємничим, якого точно вже ніхто не розумів і не бачив. Просто були різні спроби створити якусь логіку виконання Мінських угод”, – каже гостя студії

За словами експерта, “формула Штайнмаєра” має в собі багато недоліків, і перед її втіленням в життя влада України повинна знайти вирішення низки проблем. Раніше президент України Володимир Зеленський відзначав, що Київ погодиться провести вибори на окупованих територіях Донбасу тільки після виведення російських військ, повернення нашій країні контролю над кордоном, роззброєння і демілітаризації окупованих районів. Тобто, ми не порушимо так звані червоні лінії безпеки. Але всі описані вище процеси повинні відбуватися під чиїмось контролем, наголошує Марія Золкіна.

“Це повинен хтось контролювати й верифікувати. Зрозуміло, що це буде не українська сторона. А хто тоді? СММ ОБСЄ? У неї недостатньо мандата для цього в нинішній місії. Навіть якщо якимось дивом вони на себе цю роль візьмуть, то все одно не мають доступу до всіх ділянок неконтрольованої кордону з РФ. Вони зараз не можуть пересуватися територією окупованого Донбасу, доїжджають тільки туди, куди їм дозволяють представники незаконних збройних формувань. Інакше кажучи, ця місія на окупованій території повністю залежна від волі росіян і самопроголошеної влади”, – розповідає гостя студії.

Аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” зазначила, що Росії вигідний будь-який розвиток подій в ситуації, яка склалася в Україні з “формулою Штайнмаєра”.

“Виходить, Путіну вигідно, якщо наша держава піде на поступки та буде лише формально повертати собі Донбас. Це буде розрив “бомби” – й економічної, і політичної, і гуманітарної – всередині України. Також РФ вигідні протести, які відбуваються зараз у нашій країні, адже вони дійсно підривають довіру до влади та вносять смуту. Це вигідно, тому що це хороша картинка для російської пропаганди: “Дивіться, вони помиритися між собою не можуть, у них назріває громадянський конфлікт”. Знову ці кліше будуть на піку”, – зауважує Золкіна.

Top