Коментарі
Перегляди: 3956
14 квітня 2019

Дебати потрібні, щоб включити голову

Про те, що люди знають про своїх кандидатів, який він, портрет виборців Зеленського та  Порошенка, і як мирити виборців двох кандидатів після виборів – у студії телеканалу Еспресо  розмовляли директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна  та політичний психолог Світлана Чуніхіна.

Зокрема,  Ірина Бекешкіна вважає,  що  вибори президента це насамперед  конкурс на вищу посаду в державі. Кандидати подають документи, представляють свої  програми, попередні види діяльності, а далі проходять співбесіду. Співбесіда – це публічні дебати. А конкурсна комісія –  це всі громадяни.

 «І от вони дивляться ці дебати і  вирішують, хто, власне, придатний для того, щоб посісти цю посаду, – каже соціологиня.  – Потрібні дебати! Дебати потрібні для того,  щоб трошки включити голову. А якщо дебатів немає,  то й немає для неї  поживи,  щоб вона включалася».

Це проблема і кандидатів, не лише суспільства, переконана експертка. Бо суспільство хоче знати, що собою становлять кандидати. За даними «Демініціатив», понад  70% уважають, що дебати потрібні і 40%  готові їх дивитися. Потреба є, але слабке задоволення цієї потреби.

 «І якщо Порошенко – це відомість, яка багатьом не подобається, – веде свою думку далі Ірина Бекешкіна. – То  Зеленський –  це невідомість, яка багатьом подобається,  тому що у цю невідомість вкладається різний зміст».

А відтак,  передбачає експертка,   розчарування неодмінно настане.  

«Він  (Зеленський – ре.) уникає конкретики, тому це дозволяє різним виборцям вкладати різний зміст у те, що він буде робити. Я вважаю, що розчарування в даному випадку будуть,  тому що надто багато зачарування», – прогнозує Ірина Бекешкіна.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025