Коментарі
Перегляди: 4042
14 квітня 2019

Дебати потрібні, щоб включити голову

Про те, що люди знають про своїх кандидатів, який він, портрет виборців Зеленського та  Порошенка, і як мирити виборців двох кандидатів після виборів – у студії телеканалу Еспресо  розмовляли директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна  та політичний психолог Світлана Чуніхіна.

Зокрема,  Ірина Бекешкіна вважає,  що  вибори президента це насамперед  конкурс на вищу посаду в державі. Кандидати подають документи, представляють свої  програми, попередні види діяльності, а далі проходять співбесіду. Співбесіда – це публічні дебати. А конкурсна комісія –  це всі громадяни.

 «І от вони дивляться ці дебати і  вирішують, хто, власне, придатний для того, щоб посісти цю посаду, – каже соціологиня.  – Потрібні дебати! Дебати потрібні для того,  щоб трошки включити голову. А якщо дебатів немає,  то й немає для неї  поживи,  щоб вона включалася».

Це проблема і кандидатів, не лише суспільства, переконана експертка. Бо суспільство хоче знати, що собою становлять кандидати. За даними «Демініціатив», понад  70% уважають, що дебати потрібні і 40%  готові їх дивитися. Потреба є, але слабке задоволення цієї потреби.

 «І якщо Порошенко – це відомість, яка багатьом не подобається, – веде свою думку далі Ірина Бекешкіна. – То  Зеленський –  це невідомість, яка багатьом подобається,  тому що у цю невідомість вкладається різний зміст».

А відтак,  передбачає експертка,   розчарування неодмінно настане.  

«Він  (Зеленський – ре.) уникає конкретики, тому це дозволяє різним виборцям вкладати різний зміст у те, що він буде робити. Я вважаю, що розчарування в даному випадку будуть,  тому що надто багато зачарування», – прогнозує Ірина Бекешкіна.

Останні новини з категорії Коментарі

Готуючись до майбутнього без США, Європа шукає власну ядерну «парасольку» – Тарас Жовтенко

Чому великі європейські країни більше не покладаються на Вашингтон у свої безпековій стратегії, пояснив Тарас Жовтенко
1 липня 2025

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025