Коментарі
Перегляди: 540
9 лютого 2021

Без змін у Конституції народовладдя через референдум не можна буде задіяти

Український кризовий медіа-центр ініціював публічне обговорення ключових питань   ухваленого ВР в другому читанні законопроєкту «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», який  викликав занепокоєння у частини суспільства. Свою думку про прогалини закону висловив  аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

В період між читаннями в юридичного управління Верховної Ради виникли зауваження щодо тексту законопроєкту, і вони досить слушні, зауважив він.

За словами аналітика, у разі, коли буде проведено всеукраїнський референдум з загальнодержавних питань, закон передбачає, що результати цього волевиявлення є обов`язковими для розгляду і прийняття рішень у порядку, визначеному Конституцією і законами України. Однак юридичне управління роз`яснює, що в Основному законі немає такого порядку. Тобто коли закон буде підписано президентом, він відразу продемонструє слабкість.

«Не виключено, що знайдуться бажаючі використати це при внесенні питання на розгляд Конституційного суду. І тоді зроблять висновок: без відповідного внесення змін в Конституцію інструмент не можна буде задіяти. До того ж, процедура підписання і оприлюднення закону, прийнятого на всеукраїнському референдумі, Конституцією теж не врегульована. Отут виникає питання: чи отримають громадяни результат, якого вони прагнули, якщо в Основний закон не будуть внесені відповідні зміни?», – зауважив Петро Бурковський.

Повний текст статті: Український кризовий медіа-центр

 

Останні новини з категорії Коментарі

Є два шляхи повернення української церкви до Лаври — Петро Бурковський

Наскільки реально, щоб до Києво-Печерської Лаври повернулася саме українська церква, пояснив Петро Бурковський
28 листопада 2022

Марія Золкіна: "На Заході є певні настрої, що з окупацією Криму можна було б погодитися"

На Заході вагаються, що таке перемога України та поразка Росії. Марія Золкіна пояснила.
28 листопада 2022

Київська влада провалила підготовку до блекауту – Петро Бурковський

Коментар Петра Бурковського поточних політичних подій та різних аспектів війни для Радіо НВ.
27 листопада 2022

Знищення енергетичної інфраструктури України – яка мета Путіна: Марія Золкіна

Марія Золкіна про три основні причини, чому Росія перейшла до ракетного терору й знищує українські об’єкти критичної інфраструктури
25 листопада 2022