Опитування
Перегляди: 1069
8 жовтня 2009

7-10 жовтня 2009 року в Києві проходить 55-та Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору

7-10 жовтня 2009 року в Києві проходить 55-та Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору - найбільш представницького громадського форуму з питань безпеки, який відбувається щорічно в одній з країн - членів (в 2007 і 2008 - в Оттаві та Берліні відповідно). 7-8 жовтня відбудуться, також, 14 ГА Молодіжної ААД та засідання Атлантичної Асоціації молодих політичних лідерів. Передбачається участь, майже 300 представників з 42 країн - членів ААД та зацікавлених міжнародних і регіональних організацій, відомих політиків, експертів, молоді. Серед гостей Асамблеї в Києві відзначимо Радника з питань політики Офісу Генерального секретаря НАТО Тьєррі Легендре, постійний представник Великобританії в НАТО Стюарта Елдона, Голову Офісу зв'язку НАТО в Україні Мартіна Козела, Надзвичайного та Повноважного Посла Словаччини в Україні Павола Хамжіка, Міністра оборони Грузії Гелу Бежуашвілі та ін.

Особливістю 55 Ювілейної Асамблеї ААД, яка лише вдруге відбувається в країні колишнього СРСР і втретє в країні, яка не є членом НАТО, має стати значне представництво і участь в ній представників громадянського суспільства і українського політикуму. Більш актуальною для регіону і України, зокрема є і визначений порядок денний Асамблеї: «Розбудова безпеки для громадянського суспільства в міжнародному контексті: сприйняття, стан, перспективи», який передбачає, також, обговорення нової Стратегічної Концепції НАТО, кроків щодо покращення ситуації в Афганістані і її впливу на стан міжнародної безпеки, подальшого розширення і Партнерства Альянсу, Енергетичної безпеки в поширеному Чорноморському регіоні, сучасної Громадської Стратегії щодо сприяння інтеграційним процесам та її інформаційного і освітнього вимірів тощо(проект Програми додається) та дає нагоду для презентації і врахуванню міжнародного досвіду та започаткування спільних проектів і програм. Ключовою темою має стати обговорення «Важливості України для міжнародної безпеки» як на спеціальної так і інших сесіях, врахування її в пропозиціях та документах Асамблеї.

Щорічні асамблеї ААД проходять в форматі трьохденних сесій, в яких беруть участь делегати від неурядових національних організацій в 42 країнах, включаючи 28 країн-членів НАТО та країн-учасників Партнерство заради миру, зокрема від країн з колишнього Радянського Союзу Росії, України та нових Атлантичних організацій, які виникли в останні роки в кількох країнах-спостерігачах та країн, що беруть участь в Середземному діалозі НАТО. Виявлення гостинності щодо проведення Асамблеї розцінюється як довіра і честь, що пов'язані з національними зобов'язаннями, які визначені членами і країнами-партнерами НАТО та свідчать про сприятливий стан розвитку громадянського суспільства і відповідного рівня співробітництва між державою і неурядовими організаціями. Починаючи з дев'яностих, окремі країни, які прагнули до членства в НАТО, ініціювали їх проведення в своїх країнах. З часу прийняття Атлантичної Ради України до ААД в якості Асоційованого члену на Генеральній Асамблеї в Торонто (Канада) в 1995 році, Асамблеї відбулися в таких країнах як: Італія, 1996; Болгарія, 1997; Португалія, 1998; Франція, 1999; Угорщина, 2000; Словенія, 2001; Турція, 2002; Великобританію, 2003; Італія, 2004; Естонія, 2004; Греція, 2006; Канада, 2007; Німеччина, 2008 і у 2009 Асамблея буде проводитись в Україні, 2010- Румунії або Албанії.

Заходи Асамблеї прийматимуть готелі Русь (вул. Госпітальна, 4) та Президент (вул. Госпітальна, 12)