Події
Перегляди: 5163
11 липня 2017

Проект «Платформа аналітики та міжкультурної комунікації»

Українські аналітичні центри відіграють важливу роль у розвитку демократії в Україні, слугуючи містком між владою та суспільством. Вони є одними з ключових гравців публічної політики, які своєю діяльністю ефективно впливають на процес вироблення і реалізації державних рішень. Експерти зазначають, що в останні роки, після Євромайдану, запит на якісну аналітику як всередині країни, так і за кордоном суттєво зріс. Тому перед вітчизняними аналітичними центрами стоять нові виклики: своєчасно і професійно реагувати й виробляти якісний аналітичний продукт як для фахової, так і нефахової аудиторії в Україні й за кордоном.

Відтак, Інститут європейської політики (Берлін) спільно з Міжнародним фондом «Відродження», Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, Ініціативою з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA» за сприяння Федерального міністерства закордонних справ Німеччини розпочав проект «Платформа аналітики та міжкультурної комунікації».

Головна мета проекту розбудова спроможності українських аналітичних центрів впливати на розробку та втілення державних політик всередині та поза межами України. Її досягнення можливе завдяки посиленню експертизи у сфері написання аналітичних матеріалів, активного мережування, створення синергій між українськими та європейськими, зокрема німецькими, аналітичними центрами та поширення знань про Україну серед молодих німецьких аналітиків. Це дасть змогу також підвищити присутність і вплив українських аналітичних центрів у регіонах України та за кордоном. Тому для успішної співпраці важливо також врахувати міжкультурні розбіжності.

У рамках проекту, який триватиме з 1 травня 2017 року по 1 липня 2018 року, відбудуться:

  • Семінари та тренінги для аналітичних центрів у Києві та інших містах України з дослідницького дизайну, методології проведення прикладних досліджень, міжнародних правил академічного письма, розробки змісту та структури аналітичних записок, розвитку критичного мислення та культури академічної дискусії, міжкультурної компетенції та співпраці з іноземними аналітичними центрами.
  • Ознайомча поїздка для українських аналітичних центрів до Берліну, в рамках якої заплановані зустрічі з представниками аналітичних центрів Німеччини та стейкхолдерами в сфері політики та економіки.
  • Ознайомча поїздка для молодих німецьких аналітиків до Києва з метою кращого розуміння українського аналітичного ландшафту та політичних і економічних процесів в Україні.
  • Конференція аналітичних центрів у Києві за участю українських та іноземних експертів.
  • Експертні круглі столи в Інституті європейської політики у Берліні за участю українських експертів.
  • Інтерв’ю з провідними українськими аналітиками про сучасний стан аналітичних центрів і реформ в Україні, які будуть опубліковані німецькою й українською мовами.
  • Публікація аналітичних матеріалів українських аналітиків українською та німецькою мовами щодо ходу реформ в Україні, зокрема у соціальній царині, енергетичній галузі, децентралізації та інших сферах .
  • Представлення аналітичних матеріалів на заключній конференції у Берліні.

Цей проект ґрунтується на дослідженні «Аналітичні центри в Україні та Німеччині: головні розбіжності та перспективи співпраці», яке було опубліковано 2016 року в рамках проекту «Зміцнення українських аналітичних центрів: розвиток інституційної спроможності та покращення співпраці з партнерами в Європейському Союзі».

Останні новини з категорії Події

Рівень обізнаності громадян України щодо історії країни – експертне обговорення результатів соцдослідження

У суспільстві зберігається значний інтерес до історії, а також зростає підтримка українців до державної політики у сфері відновлення та збер...
28 жовтня 2024

Львівський медіафорум і The Ukrainians представили проєкт «Як здобувати друзів для України», де зібрали досвід 17 фахівців, які просувають український погляд за кордоном. Серед них – Марія Золкіна

LMF & The Ukrainians Media представили проєкт "Як здобувати друзів для України". Серед героїв проєкту — Марія Золкіна
25 жовтня 2024

Станом на кінець вересня чітких ознак критичного виснаження російського бойового потенціалу не спостерігалося – експертне обговорення

Презентація аналітичного огляду тенденцій 3-го кварталу 2024 року "Загрози нацбезпеці й оборонні тренди в Україні"
17 жовтня 2024

Російська пропаганда, майже втративши вплив на Україну, переключилася на світову аудиторію – експертне обговорення

Експетрти обговорили тенденції інформаційного простору України в третьому кварталі
10 жовтня 2024