Зв’язок між розірванням Договору з Росією і початком виборчої кампанії цілком можливий

Коментарі
Перегляди: 723
29 серпня 2018

У вівторок, 28 серпня, Президент Петро Порошенко повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ підготувати необхідний пакет документів для Україна готова до розірвання Великого договору з Росією - Порошенко Україна готова до розірвання Великого договору з Росією - Порошенко розірвання Договору про дружбу з Росією. Експерти певні, що президент сподівається на зростання свого рейтингу. Водночас це рішення може принести й інші дивіденди, корисних для країни загалом. Про це йдеться у статті на ТСН "Політична гра чи нові санкції проти РФ. До чого призведе розірвання Договору про дружбу з Росією"


Зокрема, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"  Олексій Гарань вважає таке рішення Порошенка доволі радикальним, оскільки раніше президент говорив, що Україна може вийти лише з деяких статей договору.
 
Крім того, політолог наголосив, що навіть у разі розірвання договору, Україна все одно зможе апелювати до нього і говорити, що Росія порушила його головний принцип у той час, коли він був чинним.
 
"Договір був підписаний 1997 року і насправді був дуже важливим – це так званий Великий договір між Україною та Росією, його підписали Єльцин і Кучма. Це був другий документ після Будапештського меморандуму, який визнавав територіальну цілісність України з боку РФ. Ця угода була базовою, на її основі було укладено багато інших угод. 2014 року Росія брутально порушила цей договір", – зауважив Олексій Гарань.
 
Політичні експерти вбачають зв'язок заяви Порошенка про розірвання Договору з наближенням виборів президента.
 
"Зв’язок актуалізації цього питання з початком виборчої кампанії цілком можливий. Порошенко зараз починає займати жорстку позицію з низки питань. Зокрема, це питання закріплення євроатлантичного і європейського курсу в Конституції. Також це є цілком логічною реакцією на тиск всередині суспільства, яке вимагає більш жорсткої позиції стосовно РФ. Тому тут можна побачити елемент зв’язку з виборами, але загалом це цілком логічні дії, незалежно від того, є у нас вибори, чи немає", – наголосив Олексій Гарань. 
 
Повна стаття: ТСН