Коментарі
Перегляди: 996
28 квітня 2020

Жодний із невідкладних заходів Паризького саміту не був реалізований повністю

Рік тому Володимир Зеленський переміг на президентських виборах і однією зі своїх цілей назвав «мир на Донбасі». У своєму підсумковому фільмі, підготовленому до річниці президентства, сам Зеленський каже, що обстрілів на Донбасі стало менше, а Україна вийшла з Нормандської зустрічі з «дуже нормальним результатом». Чи так це насправді – свою оцінку дали експерти в коментарях  Донбас Реалії (з 17:20).

Коментуючи сюжет, політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна на своїй сторінці у Facebook  підсумувала:

«Якщо проаналізувати, що з підсумків Паризького саміту було виконано, то відповідь вражатиме. Жодний із невідкладних заходів (більшість з них – з термінами виконання) не був реалізований повністю. Найкращий результат – з обміном, але і тут ККД – дуже низький: "всіх на всіх" не обміняли, а від цифри у приблизно 200 людей дійшли згоди тільки щодо 19-ти на квітневому обміні. Плану розмінування немає, згоди по відкриттю КПВВ – теж, про "режим тиші" – і мови немає, а СММ ОБСЄ опинилася у чи не найскрутнішій ситуації із правом на пересування після запровадження карантинних заходів. Одним словом, жодних підстав переходити до рекомендаційного, не невідкладного, а наступного за логікою, блоку із політичними положеннями Мінського пакету явно немає».