Медіа
Перегляди: 1099
11 березня 2010

Жителі Донбасу в Європу їздять рідше, аніж решта українців

Лише 14% українців хоч коли-небудь побувало в країнах, які на сьогодні є членами Європейського Союзу, в Канаді, США. Про це на прес-конференції в інформаційній агенції ІМК заявив директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів. Так дані громадської думки було отримано під час загальнонаціонального опитування населення України, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» з 12 по 26 грудня 2009 року.

Ілько Кучерів зазначив, що найбільша часта громадян, які побували у цих країнах, це жителі Західної України – 22%, менше – жителі Центру і північного Сходу – 17%. Найменше бували в цих країнах жителі Півдня і південного Сходу – 10%, Криму і Донбасу – 9%.
Тим часом, на думку експерта, підтримка вступу до ЄС істотно відрізняється залежно від того, чи доводилося респондентам бувати в цих країнах. Так, згідно з результатами дослідження, серед тих, хто бував в країнах Європейського Союзу, Канаді і США, 69% підтримують ідею вступу до ЄС, 16% не підтримують, а серед тих, хто не був, підтримують 49%, не підтримують – 29%.
«Як ми можемо говорити з громадянами про переваги і недоліки вступу до НАТО і Європейського Союзу, якщо люди не мають особистого досвіду. Як можна говорити про те, як пахнуть троянди, якщо ви їх ніколи не бачили?», - відзначив експерт.