Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 731
25 січня 2022

Заявами, що «ми визнаємо «ЛДНР», Росія тестує реакцію Заходу та України, – Петро Бурковський

На розгляд Держдуми був внесений проєкт звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням визнати проросійські угруповання бойовиків на Донбасі. Внесення документа відбулося з подачі депутатів від КПРФ.  Спікер Держдуми В'ячеслав Володін повідомив про плани провести консультації щодо цього питання з головами фракцій. Потім його обговорить Рада Думи.
Чи піде Росія на подібний крок, що це означатиме для Москви та як вплине на Україну та мінські домовленості – сайту 24 каналу пояснили експерти (повний текст статті за посиланням).

Зокрема, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський зауважив, що Володін – персона з ближнього, але не з найближчого кола Путіна. Мовиться, зокрема, про людей, які входять до Ради Безпеки Російської Федерації.

«Оскільки це вже ідея, оголошена спікером Держдуми, членом Ради Безпеки РФ, то треба подивитися на розклад роботи Путіна, і коли там буде наступне засідання Ради безпеки. Цілком можливо, якщо це питання буде легалізоване за їхніми внутрішніми процедурами, тобто Держдума це розгляне, його можуть винести на розгляд Ради безпеки Росії», – зазначив аналітик.

За його словами, цей проєкт звернення може означати, що Москва таким чином тестує реакцію Заходу та України. Недаремно це все сталося напередодні переговорів у Женеві між держсекретарем США Ентоні Блінкеном та главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

«Я думаю, що такими заявами, такими кроками та рухом в цьому напрямку щодо визнання "ЛДНР" Росія хоче спровокувати якусь жорстку відповідь з боку України. Тобто, якісь військові приготування, наприклад, на Донбасі. Москва з листопада шукає можливість як підштовхнути керівництво України до якихось активних дій, які можна було б подати як те, що Україна готується до війни», – акцентував Петро Бурковський.

Він наголосив, що в Кремлі вже цілий рік розказують, що Україна хоче силою захопити Донбас. Заявами, що «ми визнаємо «ЛДНР», у Росії сподіваються, що президент та український уряд почнуть робити якісь жорсткі заяви. Україні необхідно працювати з США та країнами ЄС, щоб посилювати санкції проти РФ.

Де-факто визнання «ЛДНР» – це юридичний та дипломатичний крок, це замах на територіальну цілісність. Якщо Росія визнає так звані «республіки», то фактично вона вийде з усіх мінських домовленостей і вони перестануть бути чинними, пояснив аналітик.
Ба більше, такий крок Росії буде суперечити спільній декларації німецького канцлера, французького, українського та російського президентів, ухваленій 11 лютого 2015 року, де вони чітко кажуть про територіальну цілісність та незалежність України.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Наступ Росії, сучасна зброя й контрнаступ України – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна розповіла ТСН, чому Німеччина довго блокувала надання танків, до чого готується Путін, і чому важливо вийти на завершальний ет...
31 січня 2023

В Україні дедалі негативніше ставляться до СРСР, причому у всіх регіонах — Сергій Шаповалов

Сергій Шаповалов прокоментував результати дослідження щодо змін у ставленні українок і українців до радянського минулого
26 січня 2023

До дня народження Володимира Зеленського експерти NV назвали позитивні та негативні риси президента і спрогнозували його майбутнє

Найсильнішою стороною президента виявилось вміння комунікувати з українцями і світом, а найслабшою — команда.
25 січня 2023

Корупційні скандали та кадрові зміни у владі під час війни – коментар Олексія Гараня та Дмитра Васильєва

Олексій Гарань і Дмитро Васильєв прокоментували зміни у владних кабінетах та корупційні скандали
25 січня 2023