Коментарі
Перегляди: 489
18 жовтня 2021

З відкриттям ринку землі найбільше селяни бояться, що правила будуть виписані під людей грошима, – Петро Бурковський

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  впродовж  2020 –  2021 років досліджував  думку власників землі  у 14 областях України.

За  словами політичного аналітика «Демініціатив»  Петра Бурковського, дослідження показало, що незалежно від того, в якому регіоні селяни проживають, вони називають однотипні проблеми, пов’язані з відкриттям обігу землі, й  умовно їх можна розділити на три групи.

«Перша – це проблеми  з  орендарями,  – каже Петро Бурковський. –  Далі – проблеми, пов’язані  зі зміною екології. Люди скаржаться і на те, що сьогодні застосовується багато хімії, і на зниження врожаю внаслідок посушливих кліматичних  умов. Але найбільше люди бояться, що коли відкриється ринок землі,  то  правила будуть виписані під людей з грошима, що їх  змушуватимуть  продавати свою землю і змушуватимуть це робити за невигідною ціною».

У людей також є упередження щодо продажу землі іноземцям, які на їхню думку, не дбатимуть про неї, каже аналітик. Та попри це, за даними дослідження,  більшість людей підтримує ринок землі.

«Люди кажуть, що ринок землі потрібен,  бо дрібні  господарі і фермери, будуть знати, що ніхто цю землю в них не забере, що вони тут  надовго. І тому з’являється впевненість у своїх силах», – акцентував Петро Бурковський.

Повне інтерв’ю аналітика про те, чого з відкриттям ринку землі побоюються селяни і яких  застережливих кроків від влади очікують, дивіться в  коментарі 7 каналу.

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021