Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 525
4 червня 2019

З нормандського до будапештського формату: чи потрібно це Україні і чи погодиться Росія

Україна зацікавлена проводити консультації в форматі Будапештського меморандуму. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів професор кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

За його словами, розширення "нормандського формату" і приєднання до обговорення ситуації на Донбасі США і Великої Британії могло б пожвавити переговори і посприяло б більш швидкому й ефективному вирішенню конфлікту.

"Можливо є сенс підключити до переговорів США і Велику Британію. Я думаю, що це було б непогано. Можна розширити "нормандський формат", можна не називати це "нормандським форматом". Але, я думаю, логічніше було б перше", – каже Гарань.

Як вважає експерт, Україні вигідні такі зміни. Але Росія не зацікавлена проводити консультації в форматі Будапештського меморандуму.

"Питання полягає лише в тому, чи погодиться на це Росія. Росія не зацікавлена в Будапештському форматі, тому що вона порушила домовленості і не хоче цього визнавати", – додає політолог.