Коментарі
Перегляди: 343
5 липня 2022

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Національний австралійський мовник ABC намагався розібратися, виграє Україна війну чи ні. Адже попри провал початкового плану росіян зараз вони повільно відкушують українські території на сході країни. Що відбувається? Щоб це зрозуміти, кореспондентка ABC поспілкувалася з головою напрямку «Регіональна безпека та дослідження конфліктів» Фонду «Демократичні ініціативи» Марією Золкіною та професором Майклом Кларком із Royal United Services Institutе, британського оборонного дослідницького інституту.

Майкл Кларк вважає, що зараз ситуація у війні нагадує рівно поставлене лезо ножа: він іще не нахилився на жоден бік, і невідомо, яка сила у підсумку виграє війну. Марія Золкіна запевняє, що попри тактичний відступ українських військ досягається головна мета ― зберегти максимум життів українських військових. Які отримують усе більше західної зброї, тоді як російські запаси безповоротно вичерпуються. Паритет на полі бою, можливо, буде досягнуто за кілька місяців, однак ці місяці будуть важкими й, можливо, Україна зазнає ще болючих територіальних втрат. Однак у підсумку, з кожним наступним місяцем, позиція України ставатиме більш виграшна, запевняє  аналітикиня.

Тим часом Майкл Кларк застеріг ― що українцям може вестися складніше з настанням холодів: росіяни, напевно, атакуватимуть ТЕЦ країни, щоб українці мерзли у своїх домівках і тиснули на владу з вимогою «закінчити цю жорстоку війну». Марія Золкіна йому опонує, запевняючи: що сильніший тиск росіян, то більша воля українців до опору та перемоги. Вона вважає, що війну реально закінчити до кінця року. Майкл Кларк із цим не погоджується: війни зазвичай тривають довше, ніж планувалося, особливо для нападника. Першу світову планували завершити до кінця 1914 року ― вона тяглась іще чотири роки. Другу світову Гітлер хотів провести як бліцкриг ― теж зав’яз на п’ять років і закінчив не надто вдало.

Війна України з росією, вважає Майкл Кларк, може тривати і всі 20 років ― із кількома спалахами активних бойових дій тривалістю в рік-півтора. Адже путін навряд чи змінить свої цілі, доки живий. А заряджене ненавистю до українців російське суспільство теж швидше, ніж за покоління, не змінити.

Джерело: Бабель

Останні новини з категорії Коментарі

США та Китай не зацікавлені в гострому протистоянні, – Петро Бурковський

Петро Буроквський пояснив, якими обставинами обумовлений вірогідний візит Ненсі Пелосі до Тайваню
2 серпня 2022

Претенденти на посаду прем’єр-міністра Британії не змінюватимуть курсу щодо підтримки України. Проте можуть бути деталі... – Петро Бурковський

Чи сподіватися Україні на допомогу Британії з приходом нового прем’єр-міністра, пояснив Петро Бурковський
31 липня 2022

Коли іноземні чиновники відвідують Тайвань, офіційний Пекін сприймає це як своєрідне заохочення до незалежності острова

Чи може спалахнути війна двох супердержав – КНР та США – інтернет-виданню "Коментарі" розповів Олексій Живора
27 липня 2022

Ця домовленість з Росією була взагалі не про зерно: Марія Золкіна про перемовини в Стамбулі

Про перемовини в Стамбулі, обстріли Одеси після, реакцію світу та ситуацію з експортом зерна з України - на Громадському радіо з Марією Зо...
25 липня 2022