Медіа
Перегляди: 2011
4 жовтня 2012

Визначальним для виборців є геополітичний вибір партій та мовне питання

Критеріями підтримки виборцями політичних структур в Україні, на відміну від європейських партій, є не економічні погляди, а геополітичний вибір та погляд на мовне питання.

Про це заявив керівник соціологічної служби Ukrainian Sociology Service Олександр Вишняк на прес-конференції в УКРІНФОРМі на тему: "Вибори-2012: політичне структурування суспільства та перспективи багатопартійності в Україні".

"Основні і дуже принципові відмінності між партіями спостерігаються у геополітичних і мовно-культурних поглядах їхніх виборців", - сказав О.Вишняк.

На підтвердження цієї тези він навів дані дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 15 серпня. Згідно з ним, проєвропейська зовнішньополічтина орієнтація притаманна здебільшого опозиційним партям, а проросійська, антиєвропейська і антинатовська переважає у виборців Партії регіонів та Компартії України.

Зокрема, як засвідчило дослідження, 69% виборців ПР виступають за приєднання України до Митного союзу, 49% - проти вступу нашої країни до Європеського Союзу і 77% - проти вступу до НАТО. 79%прихильників КПУ також виступають за Митний союз з Росією, а 73% - проти вступу нашої країни до ЄС.

Натомість вступ до ЄС підтримують 69% виборців "УДАРу", 65% виборців ВО "Батьківщина" та по 64% прихильників ВО "Свобода" і партії Наталії Королевської "Україна - Вперед". Проти приєднання України до Митного союзу виступають 69% виборців ВО "Свобода", 57% - ВО "Батьківщина", 47% - "УДАРу" і 43% прихильників партії "Україна - Вперед".

О.Вишняк також зазначив, що найбільш диференційованим електорат політичних партій є у питанні надання російській мові статусу офіційної. Підтримують російську як офіційну в Україні 67% виборців ПР та 62% - КПУ, але навіть серед них майже третина (30% у КПУ та 27% у ПР) виступають проти цього.

Найбільше противників офіційного статусу російської мови серед виборців ВО "Свобода" - 94%, далі йдуть прихильники ВО "Батьківщина" (85%), "УДАРу" (74%) та партії "Україна - Вперед" (53%).

У ході дослідження було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Останні новини з категорії Медіа

ПОГЛЯД. Мирні переговори й історія: чого вчить Ялта, В’єтнам і Мюнхен

Чи ризикує Україна опинитися в ситуації «Ялти-2»? Про це в ефірі програми «Погляд» Польського радіо свої думки висловили Роберт Чижевський т...
31 березня 2025

Про методи та прийоми росіян на переговорах — у четвертому епізоді "Червоної лінії"

Тарас Жовтенко розкриває методи та прийоми, яким користуються росіяни на переговорах, й як американці демонструють свою феноменальну піддатл...
31 березня 2025

62% українців вірять, що в Україні можна досягти успіху своїми зусиллями, лише 8% вважають, що це недосяжно

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький прокоментував соціологічні дані щодо того, чи вірять українці в можливість досягти успіху своїми с...
27 березня 2025

Для громадян свобода своя й України є фундаментальною цінністю!

Абсолютна більшість українців вважає, що більшу частину державного бюджету в умовах війни треба спрямовувати на оборону
20 березня 2025