Медіа
Перегляди: 1237
29 лютого 2012

Вирок Луценку засвідчив, що владі байдужа позиція Європи

Таку думку в коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Наслідки (вироку - ред.) будуть дуже негативними і для влади, і для опозиції певним чином, і для суспільства загалом. Я б це назвала певною реперною точкою - є у нас такі показники, які дають можливість прогнозувати, як буде розвиватися суспільство, - воно буде розвиватися в репресивному напрямі. Це взагалі показує, що нинішній владі абсолютно байдужа реакція суспільства, хоча це й так було відомо, і реакція Європи, західного суспільства - теж байдужа. А це може мати дуже негативні наслідки, у тому числі для кредитів від МВФ, і на багато іншого це може впливати", - переконана Бекешкіна.

Вона назвала вирок екс-міністру "абсолютно неадекватним" і таким, що "не має жодного відношення до юриспруденції". "Це абсолютно неадекватний вирок, тому що тут якщо й мала бути відповідальність, то адміністративна, тобто компенсація заподіяної фінансової шкоди. А причина - це особиста помста: за помаранчеву революцію, за певні переслідування окремих членів команди Януковича після перемоги помаранчевої революції - багато за що", - вважає експерт.

Бекешкіна також скептично оцінила сподівання захисників Луценка на апеляції до Європейського суду. "Якби українська влада хотіла замиритися з Європою, то вона дала б Луценкові умовний термін, щоб він не брав участі у виборах, або термін рік, який він уже відсидів, присудила б йому компенсувати фінансову шкоду і випустила. Але, очевидно, що тут пішли, як кажуть, на принцип - ми в нашій країні будемо робити все, що вважаємо за потрібне", - зазначила директор фонду "Демініціативи".

Так само скептично вона поставилася до заяв деяких представників опозиції про те, що вирок Луценку буде скасовано після перемоги опонентів влади на виборах. "Навіть якщо уявити, що переможе опозиція, то все рівно судовою гілкою за нинішньої конфігурації влади в нас розпоряджається Президент. Навіть якщо уявити, що Верховна Рада на 450 чоловік буде складатися з опозиціонерів, вона не зможе випустити Луценка", - вважає Бекешкіна.

Стосовно можливих дій опозиції у зв'язку з вироком екс-міністрові, експерт припустила, що "трошки, може, народ попіднімають, трошки буде якихось виступів людей, але принципово це нічого не змінить".

Надія Юрченко, КИЇВ. 27 лютого 2012 року.