Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 237
13 жовтня 2020

Вимога Зеленського до Венедиктової: чи чекати українцям «посадок» до кінця року

Президент Володимир Зеленський дав генеральному прокурору Ірині Венедиктової час до кінця 2020 року, щоб вона змогла показати результат щодо "посадок" корупціонерів. Чи варто чекати результату? Як в такому сенсі вчинить Зеленський? І що нам дасть чергова зміна глави ГПУ? На ці питання "Коментарям" відповіли експерти. Повний текст статті друкуємо тут. 

"Виставлення таких дедлайнів не входить у функцію президента"

Професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань вважає, що ми почули типову політизовану і популістську заяву в стилі Зеленського.

"У "посадках" не можна встановлювати терміни, — підкреслює експерт. — Адже тоді це виходить політичне замовлення. Ми повинні виходити з правових норм, а не з політичної доцільності з якимись дедлайнами. Припустимо — ГПУ передає справу до суду. А далі йде її розгляд судом. Чи можуть тут бути якісь дедлайни?"

Складно сказати, що буде робити Зеленський в кінці цього року або на початку наступного, якщо генпрокурор не забезпечить "посадки". Але з огляду на велику кількість критики у відношенні дій Венедиктової (є питання щодо її професіоналізму, політичної заангажованості), Олексій Гарань не виключає, що президент знімає чергового генпрокурора. Але зробить це в стилі: це не моя помилка, це вона — не впоралася.

"У будь-якому випадку — виставлення таких дедлайнів не входить в функцію президента. Це явне перевищення повноважень, а також повне нерозуміння з боку "юриста" Зеленського про те, як повинен проходити судовий процес", — резюмує професор політології.