Коментарі
Перегляди: 2574
20 травня 2020

Відповіді на ключові запитання до президента так і не пролунали

Пресконференція з нагоди року президентства Володимира Зеленського відбулася попри карантин і попри дощ – просто неба. Журналісти питали президента про призначення людей з його оточення на державні посади, справи Шеремета та Гандзюк та Мінські угоди. Зеленський часто вступав у дискусії з представниками медіа, але, на думку політолога Олексія Гараня, на деякі ключові питання змістовно все ж не відповів. Натомість експертка з комунікацій Тетяна Попова вважає правильною стратегією для президента є влаштовувати зустрічі з журналістами принаймні раз на пів року. Які заяви президента викликали найбільшу реакцію в громадськості – в огляді Радіо Свобода.

Зокрема, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань звернув  увагу на те, що  другим на пресконференції президента  отримав мікрофон Дмитро Гордон. 

Зеленський був на такій підтанцьовці у Гордона


«Більше того, це прокоментував Зеленський як «наш спецагент», досить так похвально і поблажливо. Як на мене, це було плювком всьому українському суспільству: після того, що зробив Гордон, його не тільки пускають на пресконференцію, але він ще й в привілейованому стані ставити питання одним із перших, і Зеленський був на такій підтанцьовці у Гордона», – каже Гарань.

Олексій Гарань порівнює слова Зеленського щодо другого терміну з риторикою незмінних президентів Росії та Білорусі Володимира Путіна та Олександра Лукашенка

Він також звернув увагу на закид Зеленського про «іноземне фінансування» Радіо Свобода, нагадавши, що більшість ЗМІ в Україні фінансується не з бюджету, а риторика про «іноземних агентів» властива Росії.

«Почав Зеленський впевнено, але десь приблизно на четвертому питанні, коли пішли питання по суті і далеко не всі з них були комфортними – я думаю, що він поплив, я б сказав, психологічно. Очевидно, що його готували до питань, але було видно, що він помітно нервував. Він нервував, був нетолерантним, був доволі недоброзичливим», – ділиться політолог.

На думку Гараня, відповіді на ключові запитання до президента так і не пролунали. Зокрема, він назвав Росію відповідальною за бойові дії на Донбасі, проте не назвав ці дії агресією Росії проти України. Крім того, Гарань звернув увагу на позицію Зеленського щодо медичної реформи та другого терміну.

«Виявляється, що в нас виникли проблеми в боротьбі з коронавірусом – це результат медичної реформи, хоча вона до цього немає жодного стосунку. І ще можемо казати про те, що Зеленський достатньо чітко сформулював, що він готовий йти на другий термін, а прикривався він типовою аргументацією: якщо мене народ попросить… Зеленський не є диктатором, по справедливості треба сказати, але це риторика Лукашенка, Путіна й інших: якщо мене народ попросить, то я на це піду».

Якщо Зеленський казав, що в нього нема теплої ванни – це він із кимось переплутав


Але Гарань зауважує – його оцінка є оцінкою експерта, а враження від пресконференції для більшості глядачів може бути геть іншим, надто враховуючи, що більшість населення дивитиметься скорочені версії, а не повну трансляцію.

«Ми бачимо сприйняття населення: ну, наш простий хлопець, от він старається. Я думаю, що все-таки є сприйняття. Потім ми побачимо нарізочку цієї пресконференції, яка буде запущена по основних телеканалах. І, якщо Зеленський казав під час цієї пресконференції, що в нього нема теплої ванни, що йому телеканали не створюють, його всі критикують – це він із кимось переплутав, тому що насправді тепла ванна є», – впевнений політолог.

Останні новини з категорії Коментарі

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував соціологічні дані щодо довіри до президента Зеленського, прокоментував інтерв’ю глави держави з Лексом Фрідмано...
9 січня 2025

Російська агресія створила безпрецедентні виклики для регіональних систем освіти – Владислава Зновяк

Владислава Зновяк виступила з доповіддю під час презентації звіту за результатами моніторингу обстрілів навчальних закладів Сумщини та Херс...
9 січня 2025

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025