Коментарі
Перегляди: 1398
30 вересня 2020

В Україні зросла частка респондентів, які відчули зміни на краще від реформи децентралізації

Порівняно з попередніми роками, в Україні зросла до 27% частка респондентів, які стверджують, що відчули зміни на краще від впровадження реформи децентралізації, а частка тих, хто не відчуває, скоротилася.

Про це сказав аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський, презентуючи результати дослідження щодо громадської думки населення про реформи децентралізації в Укрінформі.

“Коли ми запитали громадян, чи вони відчувають результати того, що в Україні відбувається реформа децентралізації, що місцеві бюджети отримали більше ресурсів, ми бачимо, що станом на серпень цього року дійсно, порівняно з попередніми роками, помітно зросла частка респондентів, які кажуть, що відчули певні зміни на краще. При цьому дещо скоротилася частка тих, хто вважає, що жодних змін не відбулося. Тобто зараз тих, хто відчув зміни на краще, уже більше чверті від загальної кількості опитаних, а тих, хто не відчуває, уже менше половини — 47%”, - розповів Бурковський.

За його словами, “рік тому нічого не відчували практично 61% - дві третини, зараз уже менше половини — 47%, кажуть — що ніяких результатів немає”.

Згідно з даними опитування, за результатом дослідження у серпні 2016 року 16,2% респондентів заявили що відчули зміни на краще від реформи децентралізації, а 67,2% - що не відчули, у червні 2017 року - 16,5 % та 55,4% відповідно, у серпні 2018 року - 18,2% та 60,8% відповідно, а в серпні 2020 року - 26,8% і 46,7% відповідно.

“У нас також протягом двох років не змінюється частка громадян, які кажуть, що вони відчувають зміни на гірше, хоча дещо зросла частка невизначених — з 7% минулого року до 14% цього”, - розповів Бурковський.

Він пояснив, що це відбулося за рахунок тих, хто раніше вважав, що ніяких змін не відбувалося.

“Дозволю собі політологічний висновок: ми бачимо на прикладі реформи децентралізації, що справжні реформи, важкі, які потребують зміни різних підходів, в тому числі зміни ставлення громадян, вони не дають відразу результатів. Реформа почалася у 2015 році, а зараз фактично більше чверті громадян відчувають позитивні наслідки лише через 5 років”, - зазначив Бурковський.

Він додав, що серед респондентів, які відчули покращення, найбільше згадували про якість доріг — 61%, благоустрій та санітарний стан біля будинків — 27%, поліпшення умов для проведення дозвілля — 23%, роботу міського транспорту — 23% та роботу житлово-комунального господарства — 17%.

Останні новини з категорії Коментарі

На яку соціологію не слід спиратися, розібратися допоможе база «Продавці рейтингів» – Олексій Гарань

Соціології довіряйте. Але перевіряйте!
4 червня 2021

Створено Дорадчу раду проєкту ''Продавці рейтингів. База псевдосоціологів''

Для підвищення довіри до проєкту ''Продавці рейтингів. База псевдосоціологів'' та розгляду спірних питань "Тексти" створили Дорадчу раду
31 травня 2021

Встреча с высокими полномочиями: могут ли переговоры Байдена и Путина повлиять на вопрос Донбасса

Алексей Гарань о перспективах урегулирования конфликта на Донбассе в ракурсе встреч Байден-Путин, Байден-Зеленский, Зеленский-Путин
31 травня 2021

Россию продолжают бояться: названа причина, почему Украину не позвали на саммит НАТО

Саммит НАТО, который состоится в Брюсселе 14 июня, пройдет без участия Украины. Ситуацию прокомментировала Мария Золкина
31 травня 2021