Коментарі
Перегляди: 382
22 грудня 2020

Українці переважно підтримують курс країни в напрямку інтеграції з ЄС

48% українців вважають, що наша країна має прямувати в напрямку інтеграції з Європейським Союзом.

Про це сказав аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов, презентуючи в Укрінформі результати загальнонаціонального репрезентативного опитування.

«Більшість українців (48%) вважають, що Україна має прямувати в напрямі інтеграції з Європейським Союзом», - сказав Шаповалов.

За його словами, прихильників інтеграції з РФ в Україні 13%, ще майже третина не бажає інтегруватися до жодного з союзів.

При цьому 42% українців підтримують вступ України до НАТО, військовий союз з РФ підтримують 11%, позаблоковий статус 34%.

 

"До 2014 року прихильників Митного союзу з Росією була більшість на Сході та Півдні України. Наразі така підтримка там різко обвалилася, проте дещо зросла частка прихильників європейської інтеграції та НАТО, а також значно збільшилася кількість людей, котрі виступають за неприєднання до жодного з союзів", – прокоментував цифри  науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, професор політології Олексій Гарань.

Абсолютна більшість громадян (85%) поділяють загальнонаціональну ідентичність та вважають себе передовсім громадянами України.