Медіа
Перегляди: 1437
4 серпня 2015

Українці найбільше довіряють волонтерам, церкві та армії, найменше - російським журналістам

Найбільший рівень довіри серед українців сьогодні мають волонтерські організації, а найменше довіряють судам, прокуратурі та російським ЗМІ. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова у другій половині липня 2015 року.

Опитування провели у всіх регіонах України, окрім Криму та непідконтрольних Україні районів Донбасу. Було опитано 2011 громадян, теоретична похибка дослідження - 2,3%.

Лідери довіри

За даними опитування, волонтерам переважно або повністю довіряють 67% українців (не довіряють - 23%). Це - найвищий показник серед усіх державних та соціальних інститутів в Україні.

Також серед лідерів довіри: церква (62% довіри), Збройні сили України (55%), добровольчі батальйони (53%) та громадські організації (46%).

Українським ЗМІ довіряють 47% респондентів, однак не довіряють майже стільки ж - 45%. Причому за півроку з останнього опитування у грудні 2014 року рівень довіри до українських медіа скоротився більше ніж на 10%.

Кому не довіряють

Водночас найменше українці довіряють російським журналістам - їм вірять 7% опитаних і не вірять 83% респондентів. Довіра до російських ЗМІ критично впала з грудня 2013 року - за цей період, відповідно до даних соціологів, майже половина української аудиторії перестала їм вірити.

Вкрай низький рівень довіри мають прокуратура (13% довіри), суди (13%), Верховна Рада України (15%), банки (15%), міліція (18%) і Кабмін (18%).

 

Президенту довіряють 29% українців, однак 62% не довіряють.

"Довіра до Верховної Ради та до президента коливається: найвищою вона є одразу після виборів і далі різко йде на спад", - пояснюють соціологи. Так, за останні півроку глава держави втратив у довірі українців 38%, парламент - 37%, уряд - 38%.

"Довіра до банків теж коливається, але залежно від фінансово-економічної ситуації в країні, і в останні два роки вона є найнижчою", - додають дослідники.

ЄС та НАТО

Більше половини українців вважають пріоритетним у зовнішній політиці вступ України до ЄС. Характерно, що за останні півроку прагнення до євроінтеграції дещо скоротилося - з 57% у грудні 2014 року до 51% у липні 2015 року.

До Митного Союзу з Росiєю, Бiлоруссю та Казахстаном прагнуть вступити 17,4% опитаних.

Ще 31% респондентів не змогли визначитися між цими двома міжнародними об'єднаннями.

За вступ до НАТО на ймовірному референдумі зараз проголосували б 64% українців, а проти такого рішення висловилися б 28% громадян. За останні п'ять років кількість прихильників євроатлантичної інтеграції зросла майже на 40%.

Джерело: BBC