Коментарі
Перегляди: 1112
10 вересня 2019

Українці готові рік потерпіти для змін

— Люди хочуть, щоб у кишені стало більше — підвищення зарплат, пенсій. Тому подолання корупції не на першому місці. "Головне, щоб нам було добре". А "їм погано" — це вже на другому місці, — зазначила  соціолог Ірина Бекешкіна, коментуючи опитування користувачів сайту Gazeta.ua.
Із 2 вересня вони відповідають на запитання: "Що найбільше очікуєте від нового уряду?" На 8 вересня участь в опитуванні взяли 1581 особа. 34,2% чекають на швидкі реформи і ріст економіки. 16,9% — подолання корупції, 9,9% — росту зарплат і більшості стабільності, 8,4% — зниження тарифів. 1,5% розраховують на дешевий долар. 29,1% вважають, що позитивних змін не буде.

 Ті, хто користуються інтернетом — особлива соціальна група. Це освічена інтелігенція. Вони вважають, що за умови швидких економічних реформ буде все. Зокрема, і нормальний валютний курс. Реформи — значить краще життя.

Не вірять у позитивні зміни ті, хто не голосував за Зеленського. Третина опитаних — невелика цифра. Зазвичай, скептиків більше. Просто зараз період підйому. Ті, хто не вірять, навчені життєвим досвідом, після кожної революції вірили. Переконати можна тільки реальними економічними успіхами.

Президенту Володимирові Зеленському довіряють 70 відсотків українців, вони готові чекати змін. 40 процентів — згодні потерпіти для цього рік. Раніше таких стабільно було 25–30 відсотків.