Медіа
Перегляди: 1296
10 листопада 2015

Українці головним атрибутом незалежності вважають мову

Державна українська мова є найбільш шановним атрибутом незалежної української держави.

Про це свідчить опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова разом з Фондом "Демократичні ініціативи".

36% громадян заявили, що державною мовою пишаються. Ще 55% — засвідчили позитивне до неї ставлення. Разом — 91%, або переважна більшість.

Торік гордість і позитивне ставлення до української державної мови засвідчили 92%. Кількість тих, що ставляться до мови негативно, не змінилося — 5%, як і тих, що бажають державну мову змінити на якусь іншу — 3%.

Збільшилася кількість шанувальників державного прапора. Якщо торік пишалися синьо-жовтим полотнищем 26% громадян, то зараз — 38%. Негативно ставляться до цього атрибута лише 1% людей, а 1% — так негативно, що хотіли б прапор змінити.

Державний герб має менше шанувальників. Пишаються тризубцем 30% громадян, ще 58% ставляться до нього позитивно. Негативно — тільки 4%, аж до його зміни — 3%.

Державний гімн викликає гордість в 30% громадян (проти 23% торік), позитивне ставлення — в 53%. Негативне — в 6%, як і роком раніше, аж до бажання перемінити — в 7% (проти 12% торік).

Найменше громадяни пишаються таким атрибутом і символом незалежної держави, як його грошова одиниця, гривня. Тому пишаються гривнею менш чверті (23%) опитаних. З іншого боку, дві третини (67%) ставляться до гривні все-таки позитивно. Негативно — тільки 3%; ще 2% хотіли б змінити гривню на іншу валюту.

Українська правда

Останні новини з категорії Медіа

Головне для нас у цій війні – вистояти як незалежна держава – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виклики, що постають перед Україною у тривалій війні, підтримку Заходу, змінене уявлення про перемогу та ризики можливої...
27 червня 2025

Якою є соціально-психологічна атмосфера в українському суспільстві?

У черговому випуску відеоподкасту «Цифра дня» соціолог Михайло Міщенко коментує зростання довіри між людьми
25 червня 2025

«Історія складніша, ніж здається» – Олексій Гарань про те, чи здатне людство жити без війни

Олексій Гарань про періоди відносного миру і війн, їхню природу, двополярний і багатополярний світ, а також про оптимістичний сценарій вижи...
20 червня 2025

Європа готується до рОСІЙСЬКОГО нападу! Розбираємо усі подробиці

Тарас Жовтенко пояснює, що змусило Кремль переосмислити свою військову стратегію і зосередитися на Калінінградській області та гібридних опе...
18 червня 2025