Медіа
Перегляди: 1816
15 червня 2012

Українські студенти не їдуть за кордон за обміном через брак коштів

Студентський обмін між вишами різних країн є рідкісною практикою для України - менше 5% наших студентів брало участь у подібних програмах.

Про це повідомила голова правління Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, оприлюднюючи дані загальнонаціонального соціологічного дослідження серед українських студентів з питань Болонського процесу в Україні.

"Участь у програмах обміну для наших студентів на сьогодні є рідкісною практикою. Всередині країни у таких обмінах брали участь лише 2% опитаних, у програмах обміну з закордонними ВНЗ - менше 5%", - зазначила Бекешкіна.

За її словами, головним чинником, що стоїть на заваді реалізації можливості навчатися за кордоном, 75% респондентів назвали нестачу коштів для оплати проїзду і проживання під час навчання. Суттєвою перешкодою є також недостатній рівень знання іноземних мов - на цю причину вказало 42% опитаних. На труднощі з отриманням віз нарікає кожен п'ятий опитаний студент і майже стільки ж посилаються на власну необізнаність щодо можливостей Болонського процесу.

"А от на відсутність потреби їхати на навчання за кордоном, оскільки влаштовує рівень знань, які можна здобути у вітчизняних ВНЗ, вказало лише 10% студентів", - додала голова правління Фонду.

Ірина Бакай, УКРІНФОРМ