Коментарі
Перегляди: 490
26 жовтня 2018

Українське суспільство має досить високі очікування на допомогу заходу у безпековій сфері

Українське суспільство має досить високі очікування на допомогу заходу у безпековій сфері. Про це,  презентуючи  дані соціологічного дослідження  під час прес-брифінгу "На яку допомогу очікують українці від ЄС та США",  сказав політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Руслан Кермач.

Понад 16% респондентів вважають, що Євросоюз повинен більш відкрито протистояти Росії, і майже 15% опитаних кажуть про те, що ЄС мав би надати Україні зброю. Близько 17% українців переконані, що США повинні запровадити нові санкції проти Росії, і 20% опитаних категорично «за» надання Вашингтоном безпекових гарантій для України.

«Найбільше розраховують на безпекову підтримку з боку ЄС і США мешканці заходу і центру України, натомість на півдні і сході переважає так зване «соціальне спрямування»: люди вважають, що Захід має підтримувати громадянське суспільство», – пояснює Кермач.

Щодо наявності на сході та півдні країни чималої кількості людей, які виступають проти будь-якої допомоги з боку США та Євросоюзу, то, порівняно з 2015 роком, їх кількість зросла (з майже 5% до більш ніж 12%), визнає експерт.

​Але при цьому серед «євроскептиків» українського півдня побутує думка, що США мають надати безпекові гарантії для України, каже він.

Відповідно до представлених опитувань, позицію «наше майбутнє – разом з Росією» поділяють близько 4% українців (у цілому). Більшість з них живуть на півдні та сході країни (15% і понад 10% відповідно). Вступ до Євразійського союзу, якщо Україна не отримає від ЄС перспективи членства, готові підтримати не більше за 6% опитаних. А понад 14% опитаних вважають, що США мають підтримати членство України у НАТО.

Оригінал: Радіо Свобода

Top