Коментарі
Перегляди: 1732
30 липня 2018

Україна як одна з найбільших православних країн має право мати свою церкву – автокефальну і канонічно визнану

Коли Україна отримає томос, однозначно буде частина вірян, які вважатимуть, що їм буде краще під омофором Московського патріархату. Ці люди мають на це право. Думаю, що частина цих вірян і цієї церкви збережеться.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна вже влітку-восени може отримати томос, і тоді Українська єдина помісна церква буде створена в цьому році.

Олексій Гарань відзначає, що після надання Україні томосу Московський патріархат в Україні збережеться.

«Адже ми демократична країна. Я сподіваюся, що Україна таки отримає томос і українська православна церква стане канонічною. Безперечно, буде частина вірян, які вважатимуть, що їм буде краще під омофором Московського патріархату. Ці люди мають на це право. Думаю, що частина цих вірян і цієї церкви збережеться»,– заявив Олексій Гарань.

Водночас експерт зауважив, що після 2014-го року, коли люди побачили позицію російської церкви, частина вірян Московського патріархату перейшла до Київського патріархату.

«Але проблема у тому, що Київський патріархат не є канонічною церквою. Він не є формально визнаним православними церквами. От якщо Україна отримає томос від Варфоломія, православна церква буде канонічно визнаною. Тоді очевидно, що та частина людей, яка хотіла приєднатися до Київського патріархату, вона приєднається вже до канонічної церкви»,– зазначив Гарань.

Він додав, що Україна – одна із країн, яка має найбільшу кількість православних церков. Гарань підкреслив, що автокефалію сьогодні мають навіть неправославні крани Албанія та Польща. Тому Україна, як одна з найбільших православних країн, теж має право мати свою церкву, яка буде визнана автокефальна і канонічно.

«А ці люди, які захочуть бути в Московському патріархаті, їм нікуди не треба буде переїжджати. Вони будуть ходити у свій храм, у своїй громаді так, як це відбувалося раніше», – підсумував Олексій Гарань.

Останні новини з категорії Коментарі

Індія vs Пакистан: «ядерні страхи» – зайві – Олексій Гарань

Чи варто боятись, що локальний конфлікт між Індією та Пакистаном переросте у глобальний, пояснює Олексій Гарань
28 квітня 2025

Що задумав Кремль на осінь цього року — Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує один з найбільш тривожних сценаріїв розвитку війни — можливе розширення російської агресії за межі України, спрямова...
26 квітня 2025

Росіяни переконують США, що визнання Криму відкриє Трампу двері для анексії будь-якої території – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко прокоментував пропозиції, які Україні передали у Вашингтоні і висловив свою думку, навіщо американці хочуть визнати Крим ро...
25 квітня 2025

Зеленський у ПАР: що стоїть за першим в історії України офіційним візитом Президента – Олексій Гарань

Чому візит до ПАР має для України більше значення, ніж здається на перший погляд, в етері Прямого пояснив Олексій Гарань
25 квітня 2025