Андрій Сухарина

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 328
19 жовтня 2022

Україна продемонструвала, що підтримуватиме будь-які відцентрові рухи на території Росії

Політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Андрій Сухарина проаналізував виданню «Коментарі» низку рішень Верховної Ради, ухвалених 18 жовтня.

"Очевидно, що серед ухвалених у вівторок законопроектів у короткостроковій перспективі найважливішими є зміни до державного бюджету, де вкотре збільшено фінансування сил оборони (на 387 млрд грн). Однак, якщо говорити про світоглядні речі, то цікавою є підтримка "Заяви ВРУ про визнання Чеченської Республіки Ічкерія тимчасово окупованою російською федерацією та засудження вчинення геноциду чеченського народу". По суті Україна продемонструвала, що теж може працювати на російському полі і буде підтримувати будь-які відцентрові рухи на території Росії".

 За словами аналітика, зараз таке рішення нічого не змінює, проте подібний символічний жест демонструє, що Україна підтримуватиме такі рухи надалі: символічно, а можливо, і не тільки.

"Це сигнал для всіх представників захоплених Росією народів, що перемога України призведе до послаблення російського центру – і дозволить їм самим вирішувати своє майбутнє. Тому, незважаючи на символізм такого рішення та відсутність якогось серйозного короткострокового ефекту, можна вітати його ухвалення", – констатує Андрій Сухарина.

Останні новини з категорії Коментарі

Як вступ до ЄС допоможе Україні зміцнити свою безпеку – пояснює Тарас Жовтенко

У березні Єврокомісія представить Україні переговорну рамку щодо її вступу до ЄС
28 лютого 2024

Північнокорейські ракети атакують Україну – Південна Корея має хвилюватися – Петро Бурковський

Україна – це «лабораторія»... Мета Північної Кореї – Південна Корея, вважає Петро Бурковський
26 лютого 2024

Якщо не відмовлятися від телемарафону, то треба залучити до нього опозиційні канали, і щоб він не керувався з Офісу президента — Олексій Гарань

Журналісти, дослідники та медіаексперти — розповіли "Детектору медіа" про те, чи виконує єдиний телемарафон суспільно значущу функцію на дру...
26 лютого 2024

Ми завдавали РФ стратегічної поразки, але Захід її пом'якшив – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко – на Radio NV про підсумки двох років повномасштабної війни
25 лютого 2024