Коментарі
Перегляди: 239
14 травня 2018

Україна повинна здолати «каменюку корупції» на шляху виконання вимог угоди із ЄС, – Бекешкіна

Українське суспільство нині чітко визначилось щодо прозахідного вектору руху України, і тепер країна повинна здолати «каменюку корупції» і збудувати правову державу, аби бути бажаними для Європи.

Про це сказала директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, відповідаючи на запитання INTV.

«Зараз немає (дилеми - ред.) - західний вектор чи східний, і суспільство вирішило - ми не маємо вибору і повинні іти в демократичний світ, бо інакше ми залишимося один-на-один із Росією, і це - дуже небезпечно, адже загрожуватиме самому існуванню країни», - сказала вона.

За її словами, Україна зобов'язалась виконати низку вимог Угоди про Асоціацію із Європейським Союзом, і виконання таких вимог є важливим передусім самій Україні, а не Західним партнерам.

«Щоб іти в Європу, ми повинні стати європейцями, а не лише вважати себе такими. Угода про асоціацію Україна-ЄС містить 2 тисячі пунктів, що ми повинні робити для того, щоб ми були бажаними, щоб нас запрошували, і що без нас - Європа не повна. Тому ми повинні це робити», - сказала вона.

Ірина Бекешкіна нагадала, що мова іде про верховенство права і ефективну боротьбу із корупцією.

«Чому реформи так важко рухаються - тому що перешкоджає каменюка корупції. І чому відсутні інвестиції - тому що не забезпечено право власності, і Західний світ боїться іти із інвестиціями», - підсумувала соціолог.

 

Top