Петро Бурковський

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 378
12 листопада 2021

Україна, ОБСЄ та представники Франції й Німеччини побачили: для Росії ТКГ – просто привід заперечувати агресію проти України, – Петро Бурковський

Чергове засідання ТКГ щодо Донбасу пройшло фактично безрезультатно, про що повідомив один із учасників української сторони переговорів Сергій Гармаш. Які основні висновки можна зробити з цього приводу –  портал «Коментарі» зібрав коментарі експертів, з повний текст яких – за посиланням.

Зокрема,  аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський вважає, що нічого принципово нового Росія не вигадала.

«Так звана демонстрація "відкритості", коли офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова одразу коментує хід робочого засідання, говорить про те, що у росіян вже були заготовлені меседжі проти України», — пояснює аналітик.

Він упевнений, що Україна, ОБСЄ та представники Франції та Німеччини побачили: для Росії ТКГ — просто привід заперечувати агресію проти України та нав'язувати невигідні та нерівноправні умови імплементації Мінських домовленостей. І що єдиним важелем тиску Росії у рамках ТКГ є українські громадяни – як заручники окупаційних адміністрацій на території ОРДЛО.

«Все це маскується, наприклад, турботою про таких осіб як затриманий диверсант Косяк. У цей же час Україну шантажують тим, що то відкриють чи то закриють КПВВ. Тема ковіду — це такий самий важіль шантажу та тиску. Я думаю, що вже найближчим часом саме епідемію ковіда буде використано Росією, щоб повністю паралізувати роботу СММ ОБСЄ в ОРДЛО. Україні в цій ситуації потрібно прямо про це заявити та зробити все, що можна, щоб надавати медичну та гуманітарну допомогу всім, хто зможе залишити ОРДЛО у найближчі місяці», – резюмує Петро Бурковський.

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021