Коментарі
Перегляди: 505
27 грудня 2020

У нас з’явився новий жанр «заяви Офісу президента» — Гарань

Як завершуємо політичний рік? Громадському радіо розповів Олексій Гарань, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи», професор Києво-Могилянської академії.

Василь Шандро (ведучий): Що сталося і що збурило вас написати цілу колонку?

Олексій Гарань: Заява фонду «Демократичні ініціативи», яка оприлюднена на сайті фонду. Ми підбивали підсумки року. Одне з питань, які ми ставили нашим респондентам: «Що, на вашу думку, було подією року?». На перше місце вийшов коронавірус, далі – війна на Донбасі, зростання цін на товари й послуги. Також було питання про «Велике будівництво». Кількість українців, які вважають програму «Велике будівництво» подією року, складає 11%. Далі ми поставили питання: «Як ви оцінюєте ці події – позитивно чи негативно?». 93% серед тих, хто назвали «Велике будівництво» подією року, сказали, що це позитивно. Далі йде нехитра математика: виходить, що 10% українців оцінили це як позитивну подію.

Що ж вийшло в повідомленні Офісу президента? Там було гордо вказано, що 93% українців позитивно оцінили програму «Велике будівництво». Зрозуміло, що ми дуже обурилися цим. Потім багато видань посилались на Офіс президента у своїх новинах. Завжди дивіться на першоджерело.

Справжні аналітики не можуть сказати, що все, що робить Зеленський – провально. У нас з’явився новий жанр «заяви Офісу президента», які тлумачать найголовніші питання внутрішньої й зовнішньої політики. Це мене дивує, бо Офіс президента перебирає на себе невластиві функції.

Василь Шандро: Якщо говорити про підсумки року, то що б відзначили ви?

Олексій Гарань: Багато подій негативних, зі знаком мінус. Серед успішних подій року ухвалення закону про банківську діяльність і ухвалення закону про ринок землі, відновлення співпраці з МВФ.

Серед негативних подій рішення Конституційного суду, призначення Венедиктової. Водночас є речі, які можуть оцінюватись як позитивні. Спроба розпустити Конституційний суд України – не проходить, вона не має більшості голосів в парламенті.

Повну програму слухайте в аудіофайлі: