Коментарі
Перегляди: 2130
26 травня 2020

У Баканова не буде політичної волі серйозно розслідувати справу проти Єрмака

Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора внести до єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо державної зради нардепів «Опозиційної платформи – За життя», які кілька разів зустрічалися з депутатами та президентом Росії.

Який матиме розвиток відкриття справи про державну зраду проти Медведчука і його соратників, Громадське радіо запитало  в Олексія Гараня, наукового директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Олексій Гарань: Початок розслідування і відкриття справи ще нічого не означає. Безумовно, важливо що буде потім. Є тиск громадськості, тому що позиція Медведчука і «Опозиційної платформи – За життя» є відверто проросійською. Вони грають на руку російським агресорам, питання в тому, як це довести юридично.

Має бути ще й політичне бажання розкрити роль Медведчука і його сили. Я не певен, що таке бажання є з боку нинішньої влади і з боку СБУ. У країні створюється атмосфера вседозволеності для проросійських сил. Згадаймо Портнова, його діяльність. Я думаю, що ніяких наслідків не буде, хоча є юридичні речі, за які можна зачепитися.

Анастасія Горпінченко: Вчора СБУ підтвердила інформацію про відкриття провадження стосовно можливої державної зради з боку очільника Офісу президента Андрія Єрмака та президента Леоніда Кучми. Чи ця інформація може вплинути на рейтинги Зеленського?

Олексій Гарань: Я думаю, що ніяких наслідків не буде, хоча тут є юридичні моменти, за які можна зачепитися. Ніколи раніше підпис українських офіційних осіб не стояв поруч з титулом «уполномоченный представитель ОРДЛО». Ми тих людей, які беруть участь у переговорах в складі російської делегації – ніколи не визнавали, бо вони не обрані на законних виборах. Але чи буде політична воля у Баканова для того, щоб серйозно розслідувати цю справу проти Єрмака, коли обидва є ставлениками Зеленського – сумніваюсь. На рейтинги це навряд вплине. Є оцінка політично активної частини суспільства, є експертна оцінка, є оцінка громадянського суспільства, а є загальна оцінка населення.

Повну версію розмови слухайте у доданому аудіофайлі

 

Останні новини з категорії Коментарі

Перемир'я — головне досягнення, але воно не наближає до політичної домовленості в межах Нормандського формату

Марія Золкіна прокоментувала виступ Президента у Верховній Раді в частині війни на Донбасі
22 жовтня 2020

Іміджмейкери Зеленського хочуть мобілізувати свій електорат — Гарань про виступ президента у Раді

Про що говорив президент і як - Громадському радіо прокоментував Олексій Гарань
21 жовтня 2020

Результати «всеукраїнського опитування» можуть використовувати з популістською метою – Марія Золкіна

Результати «всеукраїнського опитування» під час місцевих виборів не матимуть юридичних наслідків, але можуть використати політично.
19 жовтня 2020

"Всенародне опитування" Володимира Зеленського: як його оцінюють соціологи

Президент Володимир Зеленський анонсував проведення "всенародного опитування", на якому українцям запропонують дати відповідь на 5 питань.
13 жовтня 2020