Ця гра дипломатично має бути філігранною

Рішення Банкової включити до Мінського процесу як представників Донбасу  внутрішньо переміщених осіб з Донецька і Луганська гаряче обговорюють соцмережі та експертна спільнота.

Зокрема, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи», професор політології НаУКМА  Олексій Гарань називає  такий хід правильним. Як він сказав «Голосу Америки», таку ідею експерти – і він у тому числі – пропонували ще президентові Порошенку. Тепер її зреалізував президент Зеленський.

За словами Гараня, «Хід правильний. Ось наші люди з Донецька і Луганська, вони є представники ОРДЛО. А бойовики, які зараз у тих переговорних групах сидять, не мають ніякої монополії твердити, що вони представляють окремі райони Донецької і Луганської областей».

Водночас як застерігає аналітик, «Небезпеки тут є все одно. Небезпека полягає у тому, що Росія може сказати: є українці з одного боку, є українці з іншого боку, от хай вони між собою домовляються. Тому ця гра дипломатично має бути дійсно філігранною. Маємо уникати будь-яких прямих контактів з бойовиками».