Коментарі
Перегляди: 1856
22 липня 2019

Чи надало суспільство карт-бланш "Слузі народу"?

Отже, явка на парламентських виборах, згідно з даними ЦВК, становить  49,84%. Власне,  як і припускали аналітики Фонду «Демократичні ініціативи» (див. статтю Сергія Шаповалова «Скільки громадян прийде на виборчі дільниці влітку?») вона близька до 50%.

Згідно з даними Національного екзит-полу, близько 22% голосів було віддано за партії, які не долають виборчий бар'єр.  Відповідно, ці голоси розподіляються пропорційно між переможцями, продовжує свою думку політичний аналітик Сергій Шаповалов на сторінці у Facebook .

«Слуга народу має власних 44% та отримає ще 44% від голосів, відданих за непрохідні партії, що в сумі для неї складає 52-53%. Популярність мажоритарників від Слуги народу буде приблизно на тому самому рівні, а отже є шанси отримати партію, яка матиме змогу сама сформувати уряд та приймати рішення».
Головна думка полягає в тому, що коли така партія претендуватиме на представництво всього суспільства, а своє право приймати будь-які рішення обґрунтовуватиме підтримкою більшості суспільства на виборах, треба пам'ятати, що:
1. Власний результат цієї партії – 44%. Більшість вона отримала після перерозподілу голосів виборців, які за цю партію не голосували і яких вона відповідно представляти не може.
2. Явка виборців склала 49,8%. А отже,  партія отримала голоси не 44% усіх громадян, а від тих, хто прийшов на вибори, а прийшла ледве половина»,
– пише Сергій Шаповалов.

Про це потрібно завжди пам'ятати тим, хто вважатиме, що результат виборів - це карт-бланш на прийняття рішень, підсумовує він.