Коментарі
Перегляди: 307
31 травня 2021

Створено Дорадчу раду проєкту ''Продавці рейтингів. База псевдосоціологів''

Джерело: блог Олексія Гараня на Українській правді

Під час виборів 2004 р. директору "Демініціатив", Ількові Кучеріву, пропонували 1 млн дол. за пряму фальсифікацію прогнозу виборів і екзит-полу другого туру – "Національного екзит-полу", який здійснював консорціум кількох соціологічних центрів (Як Тігіпко за мільйон доларів хотів купити соціологію на користь Януковича). Нещодавно, Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС і професор соціології Могилянки, розповів як тоді ж КМІСу пропонували 100 тис дол. лише за вихід з нашого консорціуму і 100 тис дол. за участь у консорціумі з росіянами (професор Паніотто також говорив про свій намір написати сценарій художнього фільму "Екзит-пол" про ті події).

Практика підкупу нікуди не поділася. Фальшування рейтингів продовжується і надалі. Вже кілька років діє створена "Текстами" сторінка "Продавці рейтингів. База псевдосоціологів".

Для підвищення довіри до проєкту та розгляду спірних питань "Тексти" створили Дорадчу раду. Завдання ради – консультувати "Тексти" щодо маніпуляцій із соціологічними опитуваннями, а також розглядати скарги від фігурантів бази.

До ради увійшли:

Світлана Бабенко – доцентка кафедри соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова Київського відділення Соціологічної асоціації України (САУ), членкиня Міжнародної соціологічної асоціації, Європейської соціологічної асоціації (ESA)

Тимофій Брік – доцент та керівник напрямку соціологічних досліджень Київської школи економіки

Олексій Гарань – науковий директор Фонду "Демініціативи", професор політології НаУКМА

Ярослав Зубченко – журналіст та експерт із медіаграмотності ГО "Детектор медіа"

Ірина Лилик – президентка ГО "Українська асоціація маркетингу"

Оксана Міхеєва – професорка кафедри соціології Українського католицького університету, членкиня САУ

Володимир Паніотто – генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, член ESOMAR

P.S.: Якщо ви вважаєте, що якась організація чи особа незаслужено опинилися серед фігурантів бази, або ж маєте докази щодо сумнівної діяльності будь-якої соціологічної компанії, повідомте на пошту: texty.socio@gmail.com