Коментарі
Перегляди: 2011
21 серпня 2020

«Слуга народу» залишається лідером електоральних симпатій, але її рейтинг зменшується

Про це повідомив  аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва Андрій Сухарина із посиланням на дослідження, проведене його організацією спільно з Центром Разумкова.

"Слуга народу" залишається лідером електоральних симпатій, але при цьому її рейтинг поступово зменшується. Якщо на початку року вона могла претендувати на 45% виборців серед тих, хто визначився і буде голосувати, то на сьогодні цей показник уже менший за 30%, але все одно вони залишаються беззастережним лідером", - сказав Сухарина в п'ятницю під час презентації дослідження.

Другими і третіми в партійному рейтингу, згідно з даними соціологів, ідуть партії "Опозиційна платформа - За життя" і "Європейська Солідарність". "Наздоганяють "ОПЗЖ" і "ЄС", але вони суттєво нижче. "ОПЗЖ" - це майже 22% виборців серед тих, хто визначився і голосуватиме, а "Євросолідарність" - 16%", - ідеться в опитуванні.

У Фонді "Демініціативи" розрізняють два види партій-протилежностей: за віком виборців і за регіоном їхнього проживання.

"У нас є дві протилежні партії - партія студентів та молоді й партія пенсіонерів. Ні для кого не секрет, що партія молоді – це "Слуга народу". 6 із 10 її виборців це люди молодші за 40 років, а це багато, тому що в нас у структурі електорату більше старших людей. "ОПЗЖ" - протилежна картина, там 7 із 10 виборців - це люди від 50 років. Серед інших партій, за винятком "Батьківщини", немає таких сильних відмінностей, зате є відмінності в регіоні проживання - тут відмінності між "ЄС" і "ОПЗЖ". У "ЄС" майже всі виборці живуть на заході і в центрі - це майже 85% їхніх виборців, а у "ОПЗЖ" - на сході й півдні, і на сході фактично половина їхніх виборців", - сказав Сухарина.

Соціологічне дослідження було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Центром Разумкова із 14 до 19 серпня 2020 року за фінансової підтримки посольства Нідерландів в Україні.

Джерело: Інтерфакс Україна