Ірина Бекешкіна
соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, кандидат філософських наук
Коментарі
Перегляди: 224
18 листопада 2018

Щодо вирішення проблеми Донбасу в суспільстві є дві позиції

Після псевдовиборів у самопроголошених ДНР та ЛНР НВ розпитав співвітчизників, які шляхи вирішення конфлікту на Донбасі їм здаються найбільш прийнятними.

Директор Фонду "Демократичні ініціатви" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна відповіла:

- Ніхто не знає, що робити з Донбасом. І проблема в тому, що це не від нас залежить. Все залежить від того, наскільки світова спільнота зможе натиснути на Росію. Наскільки Росії дорого коштує Донбас. І зрозуміло, що в РФ немає бажання його забирати, інакше давно б уже забрала, як Крим.

Щодо вирішення проблеми в суспільстві є дві позиції. Одна - повністю відгородитися від [окупованого] Донбасу - означає, що ми з часом відмовляємося від цих територій. А друга - ми визнаємо, що Донбас наш. При цьому не маємо жодних справ з їхньою [окупаційною] так званою владою, але, щоб не втратити населення, розвиваємо гуманітарну складову.

А для цього перш за все потрібно збільшити кількість переходів і спростити процедуру перетину, щоб вони не були такими обтяжливими для людей. Безумовно, повинен бути повний контроль, щоб ні зброя, ні наркотики не перевозили. І контролювати тих, хто там [на блокпостах] стоїть.

Очевидно, потрібно платити пенсії - на нашій, а не окупованій території. І добре б - правда, не знаю, наскільки це реально, - щоб на окупованих територіях були представлені українські ЗМІ.

Оригінал: Новое время

Останні новини з категорії Коментарі

Олексій Гарань: У середнього класу є запит на право-ліберальні політичні сили, але брак консолідації є найбільшою їхньою проблемою

Олексій Гарань прокоментував створення нової право-ліберальної партії, про формування якої оголосив Рух "Люди важливі".
17 квітня 2019

Про виборчі кампанії, раціональні та ірраціональні аргументи виборців та філігранну роботу соціологів - Ірина Бекешкіна

Розмова про те, чи є результати першого туру виборів сенсаційними, якісну роботу соціологів, збірний портрет виборців та ін.
16 квітня 2019

Дебати потрібні, щоб включити голову

Розмова про необхідність публічних дебатів і те, як мирити виборців двох кандидатів після виборів.
14 квітня 2019

Команда Зеленського поки що представляє нам його віртуальний образ

Таку думку в ефірі програми Громадського «Нині вже» висловив Олексій Гарань.
11 квітня 2019
Top