Медіа
Перегляди: 1685
20 січня 2009

Серйозні наслідки економічної кризи відчув на собі кожний третій українець - дані опитування

Більшість населення України вже відчула на собі наслідки фінансово-економічної кризи: 33% - дуже серйозно, ще 46% - певною мірою. Водночас криза не вплинула на 16,5% громадян нашої державі. Такі дані загальнонаціонального опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" 17-18 грудня минулого року, оприлюднила під час "круглого столу" в УКРІНФОРМі на тему: "Фінансово-економічна криза: як її відчувають українці?" науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи", старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент агенстства. 

І.Бекешкіна зазначила, що опитування відбувалося до російсько-української газової кризи, але, на її думку, є очевидним, що вона б лише посилила тенденції, відображені в ньому. 

Соціолог поінформувала, що найбільшою мірою люди відчувають загальне зниження рівня життя (64%), зростання цін на житлово-комунальні послуги (53%), зменшення заробітної плати (27%) та несвоєчасну виплату зарплат, пенсій, стипендій (21 %). 

За словами І.Бекешкіної, найсильніше фінансово-економічна криза уразила міста індустріальних областей півдня та південного сходу України - Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей, найменше - західний регіон України. 

Найменше криза позначилася на працівниках сільськогосподарських підприємств, а найбільше вона вплинула на дві категорії працюючих - робітників, у першу чергу, некваліфікованих та керівників середньої ланки. 

Водночас, на думку І.Бекешкіної, цілком очевидним є те, що на другому етапі економічної кризи її наслідки відчують на собі бюджетники, тому що наповнення державної скарбниці залежить від ефективної роботи промислових підприємств, а багато які з них наразі або зупиняються, або працюють не на повну потужність.

Укрінформ