Коментарі
Перегляди: 1862
8 жовтня 2020

Саміт Україна-ЄС був успішним

Двосторонній саміт в Брюсселі Україна та Європейський Союз був успішним.  Про це  в ефірі програми «Великий ефір Василя Зими» на телеканалі Еспресо.ТV сказав  Олексій Гарань, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи».

На його думку, в документі  зафіксовано  низку нових принципових моментів,  зокрема досягнуто домовленості про оновлення Угоди про асоціацію.

«Угода про асоціацію  оновлюватиметься, і це добре.  Приступаємо також до обговорення питання  про так званий промисловий безвіз.  Початок цього був закладений ще за Порошенка і втілювався всіма міністрами закордонних справ та  всіма віце-прем'єрами з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.  Але команда Зеленського продовжила це робити, і  зараз це зафіксовано, тому я думаю, що це треба розцінювати як нашу спільну перемогу». 

Показово те,  каже професор політології, що Європейський Союз у спільній заяві  ухилився від критики дій української влади  в сфері боротьби з корупцією та реформування судової реформи тощо.  На думку Олексія Гараня, ці теми, вочевидь, обговорювалися  на закритих зустрічах. Адже відомо про  заяви послів Великої сімки  щодо політизації правосуддя  в Україні та відходу від боротьби з корупцією.  Але в декларацію певних зауважень, що стосуються боротьби з корупцією,  не потрапило. Це свідчить про те,  каже Олексій Гарань, що Європейський Союз   вирішив не виносити  критику України у публічний простір.

«Це зроблено, можливо, для того, щоб далі втягнути Зеленського  у переговори. Щоб показати і йому, і Росії, що Європейський Союз підтримує Україну», – констатував Олексій Гарань.

Більше про те, чи зможе Зеленський подолати корупцію в Україні та що здобула Україна на саміті з ЄС – дивіться у повному сюжеті програми:

Останні новини з категорії Коментарі

ІПСО росіян про «мирні переговори та ядерний удар» спрямована і на західну аудиторію

Переговори або ядерний удар – що мають на увазі кремлівські ЗМІ, поширюючи це ІПСО – пояснив Тарас Жовтенко
29 вересня 2023

Нелогічно орієнтуватися на те, що Росія все ще може завдати ядерного удару, і робити допомогу Україні заручницею цих побоювань – Марія Золкіна

Що заважає Вашингтону надати Україні ATACMS, якою є нинішня стратегія допомоги США та чого чекати в плані допомоги від європейських країн, р...
27 вересня 2023

ЗСУ може накрити вже 70% цілей у Криму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про те, від чого залежатимуть подальші систематичні удари по російських військових об'єктах в Криму та який сценарій деокупац...
26 вересня 2023

Петро Бурковський: Лише за умови збереження польсько-українського союзу є шанси перемогти росію

Про конфлікт Польщі та України, його наслідки та як все ж зберегти партнерські відносини між державами – в інтерв'ю Петра Бурковського газет...
25 вересня 2023