Коментарі
Перегляди: 452
8 жовтня 2020

Саміт Україна-ЄС був успішним

Двосторонній саміт в Брюсселі Україна та Європейський Союз був успішним.  Про це  в ефірі програми «Великий ефір Василя Зими» на телеканалі Еспресо.ТV сказав  Олексій Гарань, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи».

На його думку, в документі  зафіксовано  низку нових принципових моментів,  зокрема досягнуто домовленості про оновлення Угоди про асоціацію.

«Угода про асоціацію  оновлюватиметься, і це добре.  Приступаємо також до обговорення питання  про так званий промисловий безвіз.  Початок цього був закладений ще за Порошенка і втілювався всіма міністрами закордонних справ та  всіма віце-прем'єрами з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.  Але команда Зеленського продовжила це робити, і  зараз це зафіксовано, тому я думаю, що це треба розцінювати як нашу спільну перемогу». 

Показово те,  каже професор політології, що Європейський Союз у спільній заяві  ухилився від критики дій української влади  в сфері боротьби з корупцією та реформування судової реформи тощо.  На думку Олексія Гараня, ці теми, вочевидь, обговорювалися  на закритих зустрічах. Адже відомо про  заяви послів Великої сімки  щодо політизації правосуддя  в Україні та відходу від боротьби з корупцією.  Але в декларацію певних зауважень, що стосуються боротьби з корупцією,  не потрапило. Це свідчить про те,  каже Олексій Гарань, що Європейський Союз   вирішив не виносити  критику України у публічний простір.

«Це зроблено, можливо, для того, щоб далі втягнути Зеленського  у переговори. Щоб показати і йому, і Росії, що Європейський Союз підтримує Україну», – констатував Олексій Гарань.

Більше про те, чи зможе Зеленський подолати корупцію в Україні та що здобула Україна на саміті з ЄС – дивіться у повному сюжеті програми: