Руслан Кермач
асоційований експерт Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва
Медіа
Перегляди: 2344
21 червня 2017

Руслан Кермач: Закон про реінтеграцію територій – це частина політичних зобов’язань влади

Політичний аналітик фонду «Демократичні ініціативи» Руслан Кермач окреслює комплекс факторів, які сприяли розробці законопроекту про деокупацію ОРДЛО

У студії Громадського радіо – Руслан Кермач. Експерт пояснює, чому виник законопроект «Про відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», і що саме підштовхує українську владу до його прийняття. На його думку, першим фактором, який сприяв появі законопроекту, було «Небажання симулювати нежиттєздатний процес» – Мінські угоди. 

«І другий фактор – це те що насправді вже більше трьох років є запит на вироблення державної стратегії, якогось державного підходу в контексті реінтеграції. З тих заяв, які ми чули, цей закон має включати аспект державної політики в контексті реінтеграції цих територій. Це є частиною політичних зобов’язань влади, які вони намагаються виконати, і принаймні окреслити, якою є державна політика стосовно територій, які Україна на сьогодні не контролює. І третій фактор – це міжнародна політична кон’юнктура, яка склалася на сьогоднішній час, зміна адміністрації у США. Нова адміністрація, із заяв державного секретаря Рекса Тіллерсона в США, бажає зсунути з мертвої точки цей конфлікт, в них є серйозні проблеми всередині країни, і знову ж таки, вони зацікавлені забезпечити певні успіхи прориву в зовнішньополітичному вимірі. Ця ініціатива, яка з їхнього боку іде, змушує і Адміністрацію президента в Україні, і український владний сектор український активізуватися і виходити з проактивною політикою, зі своїми ініціативами», —  пояснив Кермач.

 

 

Раніше у студії Громадського радіо Андрій Тетерук, народний депутат України та член комітету з питань безпеки і оборони, розповів детальніше про сам законопроект: «Створиться оперативний штаб, який підпорядковуватиметься верховному головнокомандувачу України – Президенту України Петру Порошенку, також Генеральному штабу. Це оперативний штаб бере на себе все керівництво силовими підрозділами України. Ідеться і про збройні сили України, і про національну гвардію в контексті деокупації України. Створиться чітка, зрозуміла вертикаль, яка дозволить оперативно приймати рішення, втілювати їх в життя. У разі необхідності  введення військового стану на окремих територіях, також цьому оперативному штабу будуть підпорядковані і військово-цивільні адміністрації, що дозволить діяти за єдиним задумом і впроваджувати єдину державну політику по деокупації частини Донецької та Луганських областей», – розповів Тетерук.